Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BVS, Bratislavská vodárenská spoločnosť
Foto: ilustračné, SITA
27. novembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavská vodárenská spoločnosť potrebuje stovky miliónov eur na obnovu infraštruktúry

Investičný dlh BVS v prípade obnovy vodárenskej infraštruktúry v hlavnom meste SR presahuje 271 miliónov eur.

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) potrebuje stovky miliónov eur, dôvodom je, že sa do obnovy vodárenskej infraštruktúry v hlavnom meste dlhodobo neinvestovalo. Uviedol to v utorok riaditeľ komunikácie BVS Peter Podstupka v tlačovej správe.

Celkový investičný dlh presahuje 271 miliónov eur. Podľa BVS je v súčasnosti za hranicou svojej teoretickej životnosti viac ako 250 kilometrov vodovodných potrubí a približne 400 kilometrov kanalizačných sietí.

Zmena investícií

Ak nepríde k zmene prístupu investícií do infraštruktúry, nastane v najbližších rokoch dramatický nárast počtu mimoriadnych udalostí, čo na jednej strane skomplikuje dodávku pitnej vody a odvod splaškovej vody v celom regióne, a na druhej strane sa zvýšia náklady na opravy, ktoré sú pri haváriách vždy vyššie ako pri plánovaných opravách,” upozornil Podstupka v tlačovej správe s tým, že ak sa k zanedbaným investíciám do obnovy priráta aj suma potrebná na investície do ďalšieho rozvoja, celková čiastka presiahne 600 miliónov eur.

Nie je možné sa donekonečna spoliehať na to, že staré potrubia ešte jeden rok vydržia,” upozornil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BVS Peter Olajoš s tým, že nové vedenie BVS pripravuje riešenia na obnovu vodárenskej infraštruktúry.

BVS aktuálne prevádzkuje približne päťtisíc kilometrov vodovodnej a kanalizačnej siete, čo vzdušnou čiarou predstavuje vzdialenosť z Bratislavy na severný pól. Prevádzkuje aj vodárenské zdroje, vodojemy, čerpacie stanice a čistiarne odpadových vôd.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X