Bratislavská záchranka odmieta medializované informácie o prepustení 36 zamestnancov

Zachranna zdravotna sluzba bratislava.jpg
Foto: Záchranná zdravotná služba Bratislava

ZSS Bratislava reaguje na nepravdivé informácie zverejnené v médiách počas uplynulých dní.

Záchranná zdravotná služba (ZZS) Bratislava odmieta medializované informácie o prepustení 36 zamestnancov. Ako v tlačovej správe uviedla vedúca oddelenia komunikácie ZZS Bratislava Darina Schreková, zverejnené informácie nie sú pravdivé.

K 1. októbru tohto roka ZZS zrušila štyri manažérske pozície a taktiež sa zredukoval počet zamestnancov na iných pozíciách. K rovnakému termínu po vzájomnej dohode podľa nej opustili organizáciu ôsmi zamestnanci, štyria manažéri a štyria ostatní zamestnanci.

V reakcii na žiadosť o odstúpenie riaditeľa ZZS vedúca oddelenia komunikácie uviedla, že Imricha Andrásiho menoval minister zdravotníctva a je poverený riadením organizácie až do riadneho ukončenia výberového konania na danú funkciu.

Nepriaznivá situácia v ZSS Bratislava nie je výsledkom práce súčasného riaditeľa a preto nepovažuje za efektívne riešiť vzniknutú situáciu odstúpením zo svojej funkcie,“ dodala Schreková.

Upozornila na to, že na konci septembra sa minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a riaditeľ ZSS Bratislava Imrich Andrási dohodli na tom, že nenárokovateľné položky mzdy bude organizácia zamestnancom vyplácať aj naďalej, čoho dôkazom je aj interné rozhodnutie riaditeľa o zrušení nevyplatenia nenárokovateľných položiek mzdy za september a október.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk