Bratislavská Záchranná zdravotná služba už má prvé zo štyroch sanitiek

Zachranna zdravotna sluzba zzs bratislava zachranka.jpg

Ambulancie sú financované z výdavkov ministerstva zdravotníctva, v celkovej finančnej hodnote 647-tisíc eur.

Záchranná zdravotná služba (ZZS) Bratislava si v uplynulých dňoch prevzala prvé zo štyroch zakúpených sanitných vozidiel typu MIJ (mobilná intenzívna jednotka). Ako informovala vedúca úseku komunikácie ZZS Bratislava Darina Schreková, dodanie ďalších troch by sa malo uskutočniť v júli a novembri tohto roka.

Ambulancie sú financované prostredníctvom účelovo viazaných kapitálových výdavkov ministerstva zdravotníctva, v celkovej finančnej hodnote 647-tisíc eur. Dodávateľom je spoločnosť Medsol Slovakia. Ambulanciu oficiálne odovzdal do prevádzky minister zdravotníctva Michal Palkovič.

Ambulancia MIJ je špeciálne motorové vozidlo typu Mercedes Benz Sprinter 419CDI vo verzii 4×4. „Konkrétnym druhom vozidla s danými parametrami by podľa našich informácií mala ZZS Bratislava disponovať na Slovensku ako prvá,“ uviedla Schreková s tým, že ambulancia spĺňa vysoký štandard materiálno-technického vybavenia ambulancie záchrannej zdravotnej služby 21. storočia.

Zaujímavosťou je chránený ambulantný priestor, ktorý je pripravený aj na prevoz infekčných pacientov, na čo slúži jedna z najmodernejších technológií na čistenie a dezinfekciu priestoru ambulancie v dnešnej dobe,“ poznamenala Schreková. Ako dodala, germicídny žiarič, ionizátor vzduchu a generátor ozónu zabezpečia, že bezprostredne po prevoze infekčného pacienta je ambulancia schopná vlastnej dezinfekcie, a to bez potreby vonkajšieho zásahu. Tým sa skracuje pripravenosť ambulancie na ďalší výjazd.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk