Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
letisko, lietadlo
Foto: ilustračné, SITA
8. februára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Bratislavské letisko bolo vlani jedným z najúspešnejších v Európe

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa stalo v minulom roku jedným z najúspešnejších letísk v Európe z hľadiska nárastu počtu vybavených pasažierov. Ako informovala hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková, vyplýva to zo štatistík Medzinárodného združenia európskych letísk ACI Europe.

„Bratislavské letisko sa so svojím výrazným nárastom pasažierov až o 15,4 % zaradilo v roku 2015 ku krajinám ako Írsko, Portugalsko, Grécko, Rumunsko, Maďarsko, Slovinsko a Litva, ktorých letiská dosiahli až dvojciferný nárast,“ uviedla. Priemerný nárast počtu cestujúcich na letiskách v Európe pritom dosiahol vlani 5,2 %. Letiská, ktoré sú súčasťou Európskej únie, rástli o 5,6 %, európske letiská nepatriace do EÚ dosiahli priemerný nárast o 3,9 %.

„Dvojciferný nárast za rok 2015 je pre letisko BTS vynikajúci výsledok. Pričinilo sa o to otvorenie základne leteckej spoločnosti Ryanair na letisku, čo prinieslo nové linky do Atén, Madridu a Berlína, aj zvýšenie frekvencií na existujúcich linkách. Rovnako tiež príchod leteckej spoločnosti Pobeda s dennou pravidelnou linkou do Moskvy,“ uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík. Trend nárastu počtu pasažierov očakáva aj v roku 2016, čo podľa neho potvrdzuje aj nárast cestujúcich v januári o 44 % v porovnaní s januárom 2015.

Lepšie výsledky v porovnaní s priemerom európskych letísk dosiahlo najväčšie slovenské letisko aj v oblasti prepravy nákladu či pohybov lietadiel. Zatiaľ čo preprava leteckého carga vzrástla na európskych letiskách v priemere o 0,7 %, bratislavské letisko zaznamenalo v roku 2015 nárast prepraveného nákladu o 8,5 % na súhrnných 21 098 ton. Pohyby lietadiel narástli v priemere v Európe o 2,2 %, v Bratislave dosiahol nárast pohybov (vzletov a pristátí lietadiel) 14 % s 24 622 pohybmi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X