Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Čistička odpadových vôd
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
28. júna 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Bratislavskí vodári chystajú rekonštrukciu čističky v Rohožníku

Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s., (BVS) plánuje rekonštrukciu a intenzifikáciu Čistiarne odpadových vôd (ČOV) Rohožník. Investícia za predpokladanú cenu 2,9 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (3,48 milióna eur vrátane dane) má umožniť dosiahnuť limity zvyškového znečistenia odpadových vôd vypúšťaných do Rudávky.

Základným cieľom projektu je zvýšenie kapacity čistiarne intenzifikáciou zberu, čistenia a vypúšťania komunálnych odpadových vôd. Ako vyplýva z vyhlásenej výzvy na predkladanie ponúk, realizácia prác je plánovaná na tridsať mesiacov a financovanie by malo byť zabezpečené z prostriedkov Európskej únie v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia 2014 – 2020.

Lehota na predkladanie ponúk je 27. júla, zhotoviteľ má vzísť z následnej elektronickej aukcie. Uchádzači majú preukázať, že za posledné tri hospodárske roky dosiahli celkový obrat minimálne 3,4 mil. eur. Zoznam stavebných prác uskutočnených za predchádzajúcich päť rokov má obsahovať najmenej jednu zákazku na výstavbu alebo rekonštrukciu komunálnej čistiarne odpadových vôd vrátane technológie s odstraňovaním nutrientov.

Zoznam prác má garantovať odborné a kvalitné plnenie zákazky, ako aj preukázanie skúsenosti uchádzača s plnením zmlúv podobného charakteru,“ oznámili vodári. Verejné obstarávanie zabezpečuje bratislavská spoločnosť Process Management, s. r. o.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X