Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dunaj
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
4. novembra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Bratislavský kraj bude predsedom dunajských regiónov. Bude sa snažiť o prehĺbenie spolupráce

Kraj bude v rámci predsedníctva podporovať projekty, ktoré rozvíjajú dunajskú vodnú cestu s dôrazom na ochranu zdrojov pitnej vody.

Ako informovala tlačová tajomníčka BSK Veronika Beňadiková, kraj prevzal dvojročné predsedníctvo na roky 2016 – 2017 v rámci Pracovného spoločenstva dunajských regiónov ARGE Donauländer. Predsedníctvo prevzal podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta počas výročného fóra Dunajskej stratégie v nemeckom Ulme.

Spolupráca s regiónmi pozdĺž rieky Dunaj je pre Bratislavský kraj veľmi dôležitá a počas nášho predsedníctva sa budeme usilovať o prehĺbenie tejto spolupráce aj o regióny na dolnom toku Dunaja. V budúcom roku bude Slovensko taktiež predsedať Rade Európskej únie (EÚ) ako aj Dunajskej stratégii, v čom vidím veľký potenciál pre súčinnosť,“ povedal podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta.

Bratislavský samosprávny kraj bude v rámci predsedníctva v ARGE Donauländer podporovať projekty, ktoré rozvíjajú dunajskú vodnú cestu s dôrazom na ochranu zdrojov pitnej vody, projekty na podporu spoločného výskumu a mobility vedecko-výskumných pracovníkov. Podporu sa bude snažiť získavať aj pre Európsku kultúrnu cestu sv. Cyrila a Metoda a jej zaradenie do zoznamu európskych kultúrnych ciest Rady Európy.

Témou výročného fóra Dunajskej stratégie bol aj budúcoročný Európsky summit regiónov a miest, ktorý organizuje BSK v spolupráci s mestom Bratislava a Európskym výborom regiónov v Bratislave od 8. do 9. júla 2016. Summit bude patriť medzi najväčšie podujatia počas predsedníctva SR v Rade EÚ a zúčastnia sa na ňom najvyšší zástupcovia regiónov a miest z celej EÚ ako aj zástupcovia inštitúcií EÚ a experti pôsobiaci v oblasti regionálneho rozvoja.

Dunajským regiónom od Čierneho lesa až po Čierne more doteraz predsedala spolková krajina Bádensko-Württembersko. Bratislavský kraj bude počas predsedníctva spolupracovať s Trnavským samosprávnym krajom.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X