Bratislavský kraj zasiahli tri požiare v jednu noc, zranené osoby nehlásia

Poziar bratislava kraj kolaz.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

V Seneckom okrese horelo auto, v Bratislave byt, v Pezinskom okrese chemická skládka.

Počas uplynulej noci zasahovali hasiči v Bratislavskom kraji pri troch požiaroch. Ako informuje na sociálnej sieti bratislavská krajská polícia, seneckých policajtov v stredu 6. októbra ráno krátko po 3.00 vyslali k požiaru motorového vozidla pred rodinným domom na Trnkovej ulici v Senci.

Poziar bratislava kraj 1.jpg

Na miesto bol privolaný aj zisťovateľ príčin požiaru, ktorý potvrdil cudzie zavinenie,“ uviedla polícia. Majiteľovi vozidla Audi Q5 vznikla škoda 15-tisíc eur. Policajti po páchateľovi pátrajú.

Byt vo Vrakuni

Bratislavskí policajti vyšetrujú okolnosti požiaru, ktorý sa stal v utorok 5. októbra okolo 22.00 v byte na Kríkovej ulici vo Vrakuni.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) požiar v byte na štvrtom poschodí uhasili. Z bytového domu bolo evakuovaných približne 50 osôb,“ uviedla polícia s tým, že k zraneniu osôb neprišlo. Majiteľ bytu uviedol, že byt je už takmer rok neobývaný.

Poziar bratislava kraj 4.jpg

Podľa zisťovateľa príčin požiarov oheň vznikol pravdepodobne z neuhasenej cigarety. Výšku spôsobenej škody vyčíslili na 10-tisíc eur. Poverený príslušník Policajného zboru (PZ) začal stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

Horela aj chemická skládka

Tretím bol požiar chemickej skládky v lokalite Biely Vršok v Pezinskom okrese, ku ktorému privolali policajtov a hasičov v utorok 5. októbra pred pol deviatou večer.

Podľa doposiaľ zistených informácii mal byť do tejto skládky v uvedený deň privezený chemický materiál vo väčšom množstve,“ uviedla polícia s tým, že odpad sa následne samovoľne vznietil. Zisťovateľ príčin požiaru však presnú príčinu na mieste určiť nedokázal.

V okolí vykonali aj merania chemickej jednotky HaZZ, ktoré nezaznamenali zhoršené hodnoty čistoty ovzdušia, ktoré by mohli ohroziť zdravie obyvateľov. Vecou zaberajú policajti z Modry.

Poziar bratislava kraj 5.jpg
Poziar bratislava kraj 3.jpg
Poziar bratislava kraj 2.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk