Bratislavský Volkswagen Slovakia prestane vyrábať, začína letná celozávodná dovolenka

VOLKSWAGEN: Otvorenie segmentu Porsche
Foto: ilustračné, SITA

Odstávky slúžia predovšetkým na údržbu a kontrolu, v tomto období sa fabrika navyše pripravuje na integráciu nového modelu.

V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia sa v týchto dňoch začína letná celozávodná dovolenka. Plánovaná odstávka výroby vozidiel bude v rozsahu 2 až 3 týždne. Ako ďalej informovala hovorkyňa automobilky Lucia Makayová, v závode Martin a v nástrojárni v Stupave sa bude v lete vyrábať bez prerušenia a zamestnanci si budú čerpať dovolenku individuálne.

Výroba SUV vozidiel sa v bratislavskej závode toto leto zastaví na dva týždne, a to v termíne od 4. do 20. júla. V segmente malých mestských vozidiel (New Small Family) bude trvať plánovaná odstávka o týždeň dlhšie. Začína sa v piatok 26. júna. Súvisí to s prípravou na rozbehnutie produkcie nového modelu Škoda Karoq,“ uviedla hovorkyňa. Výroba všetkých modelov má byť opätovne spustená v utorok 21. júla.

Plánovaná odstávka

Pravidelné plánované odstávky výroby slúžia podľa Makayovej predovšetkým na údržbu a kontrolu výrobných zariadení, automatizačnej techniky a robotov.

Ide o časovo a technicky náročné činnosti, ktoré nie je možné realizovať počas bežiacej výroby,“ objasnila. V tomto období sa fabrika navyše pripravuje na integráciu modelu Škoda Karoq do existujúcej linky malých mestských vozidiel.

Nový projekt si vyžaduje rozsiahle úpravy v rámci integrácie technológií v montážnej a agregátnej hale. S montážou nového modelu súvisí tiež napasovanie dopravníkovej techniky, úprava logistických tokov a s tým spojené prestavby v okolí linky,“ doplnila hovorkyňa. Štart produkcie 9. modelu v produktovom portfóliu je naplánovaný na jeseň tohto roka.

Niektorí pracujú

Počas celozávodnej odstávky výroby zostane v bratislavskom závode pracovať niekoľko stoviek zamestnancov. Časť z nich sa bude podieľať na činnostiach v súvislosti s údržbou zariadení a integráciou modelu Škoda Karoq do výroby.

Prítomnosť ďalších pracovníkov je zase nevyhnutná z dôvodu zodpovednosti za ochranu závodu, energetiku, plánovanie či finančné uzávierky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk