Bude mať Dúbravka novú pamiatku – stĺp Andreja Danka? K nehode sa vyjadrili aj politici

Nehoda Danko
Foto: SITA, Zomri, Adam Kováč - koláž BratislavaDen.sk

Ľudia vtipkujú na účet Andreja Danka, ktorý v noci zdemoloval semafor na križovatke v Dúbravke a z miesta nehody ušiel.

Dnes sme vás informovali o tom, že podpredseda parlamentu Andrej Danko v noci zo štvrtka 11. januára na piatok 12. januára havaroval. Pri nehode na Saratovskej ulici zdemoloval stĺp a z tohto dôvodu nefungovala v piatok križovatka.

Danko neprivolal políciu a z miesta nehody ušiel. Muži zákona prišli na jeho meno podľa EČV a olejovej škvrny, ktorú zanechalo jeho auto na ceste a viedla až k jeho garáži.

Stĺp Andreja Danka

Nočná nehoda vyvolala medzi verejnosťou pobavenie. Na Facebooku v priebehu dňa ľudia fotili pracovníkov, ktorí opravovali semafor, aby mohli chodci a autá naplno využívať križovatku.

Nehoda Danko
Foto: Facebook/Milan Masaryk

Zdemolovanému semaforu ľudia vymysleli nový názov – stĺp Andreja Danka. Pán Adam sa pohral s grafikou a vytvoril mapu, ktorá označuje novú „pamiatku“ v Dúbravke. Tento názov sa pozdával viacerým obyvateľom.

Stĺp Andreja Danka
Foto: Facebook/Adam Kováč

Z Danka si robí žarty aj satirická stránka Zomri. Semafor označuje za národnú kultúrnu pamiatku.

Nehoda Danko
Foto: Zomri

Vyjadrenie Matoviča

Na účet podpredsedu parlamentu sa valia komentáre z každej strany. Kým jedna skupina ľudí vtipkuje, druhá nadáva a hovorí, že určite mal v krvi alkohol.

Expremiér Igor Matovič venoval Dankovi hneď dva príspevky. „Ožratí ľudia havarievavajú a ožratí chrapúni z miesta činu zbabelo utekjávavajú… Ale len na Slovensku o živote neožratých rozhodjevavajú,“ napísal na Facebooku.

V druhom príspevku narážal na olejovú škvrnu Dankovho auta: „Keď ožratému Dankovi z autíčka tečie olej od zničeného semafora až do jeho garáže… Zločinci neradi stopy nechvávavajú.“

Exminister vnútra Roman Mikulec sa vo svojom príspevku na Facebooku pýta, či Danko pil.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk