Čínsky nový rok sa v Bratislave bude oslavovať v nedeľu, remeselníci a umelci zoznámia návštevníkov osláv s tradičnými zvykmi

cinsky-rok-oslavy-bratislava-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: gettyimages

Podľa čínskej kultúry a prichádzajúcich sviatkov jari sa aj na Slovensku pripravujú oslavy Čínskeho nového roka.

Čínski remeselníci a umelci zoznámia návštevníkov osláv s tradičnými zvykmi, ktoré sa v Číne dodržujú už celé stáročia. Čínsky nový rok sa oficiálne začína 5. februára. Program v Bratislave však organizátori Zväz čínskych podnikateľov na Slovensku a Asociácia čínskych študentov a škôlkárov na Slovensku pripravujú na nedeľu 3. februára. Na oslavách, ktoré sa začnú o 14.00 hod. v centre Bory Mall, sa zúčastni aj čínsky veľvyslanec Lin Lin. Cieľom čínskej komunity pri tejto príležitosti je spojiť ľudí a dve kultúry.

Čínska kultúra je najstaršou civilizovanou kultúrou na svete a Čínsky nový rok alebo Jarný festival je v Ázii najvýznamnejšou udalosťou v roku. „Na počesť prichádzajúcich sviatkov jari nás preto čínski remeselníci a umelci zoznámia s ich tradičnými zvykmi. Diváci sa môžu tešiť na hudobné aj tanečné predstavenia, akým je dračí a leví tanec či na ukážky bojového umenia. Čína sa predstaví aj umením kaligrafie a tradičným umením vystrihovania z papiera. Pripravená je aj módna prehliadka tradičného čínskeho ženského odevu qipao a čajový rituál. Návštevníkov čaká aj exhibícia čínskeho kulinárskeho umenia, čínske špeciality, vešanie symbolov šťastia fu a párových nápisov a mnoho ďalších sprievodných atrakcií,“ avizuje Horská.

Podľa čínskeho horoskopu rok 2019 bude rokom prasaťa a prinesie nové príležitosti, ako investovať peniaze. Predpovedá vlnu šťastia, radosti a bohatstva a tiež lásku pre všetky znamenia čínskeho zverokruhu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk