Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestna kniznica centralna dubravka.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: maps.google.com
20. apríla 2020 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Čitatelia si objednajú knihu online a až domov im ju privezie knižný kuriér na motorke

Čitatelia si z knižnice môžu požičať knihy z Oddelenia beletrie a detskej literatúry.

V mestskej časti Dúbravka v Bratislave si môžu čitatelia požičať knihu online, dovezie im ju knižný kuriér na motorke. O novinke miestnej knižnice na Sekurisovej ulici informovala hovorkyňa mestskej časti Dúbravka Lucia Marcinatová.

Doteraz bola knižnica v súvislosti s opatreniami na zabránenie šírenia nového koronavírusu zatvorená, knihovníčky sa venovali revízii knižného fondu, teraz svoje služby – knihy sprístupnia,“ vysvetlila hovorkyňa.

Naši čitatelia si v špeciálnom režime môžu požičať knihy z Oddelenia beletrie a detskej literatúry,“ doplnil vedúci oddelenia kultúry v Dúbravke Ľubo Navrátil. Dodal, že na Oddelení odbornej literatúry pokračuje revízia knižného fondu.

Môžu aj volať

Knižky si čitatelia vyhľadajú v online katalógu na webovej adrese knižnice. E-mailom pošlú meno autora a názov knihy na adresu [email protected] a pripoja svoje meno, adresu a telefón.

Čitatelia, ktorí nemajú možnosť hľadať v našom katalógu, môžu volať priamo na číslo 02 6436 3105 a vysvetliť knihovníčke, o aké knižky by mali záujem,“ dodáva Ľubo Navrátil. V jednej zásielke si môžu vybrať najviac päť kníh.

Knihovníčky následne pripravia hygienicky zabalený zalepený balíček, ktorý do troch pracovných dní doručí na adresu knižný kuriér. Bežná výpožičná doba je predĺžená a požičané knihy sa budú vracať podľa pokynov knižnice alebo po odznení epidémie koronavírusu,“ doplnila hovorkyňa.

Najväčšia knižnica

V Dúbravke kedysi pôsobilo päť verejných knižníc. Zmena prišla po Nežnej revolúcii, kedy vznikla centrálna Dúbravská knižnica na Sekurisovej a s vyše 50-tisícmi kníh je najväčšou v štvrtom bratislavskom obvode.

Vedenie mestskej časti Bratislava-Dúbravka začalo v lete 2016 s postupnou modernizáciou knižnice. Uskutočnila sa výmena okien za plastové, sklených výplní v budove, takzvaných kopilitov.

K novinkám patrilo aj zavedenie internetu pre čitateľov bezplatne, práce na online katalógu, viac akcií pre verejnosť či knižný kolotoč.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X