Čitatelia si objednajú knihu online a až domov im ju privezie knižný kuriér na motorke

Miestna kniznica centralna dubravka.jpg
Foto: maps.google.com

Čitatelia si z knižnice môžu požičať knihy z Oddelenia beletrie a detskej literatúry.

V mestskej časti Dúbravka v Bratislave si môžu čitatelia požičať knihu online, dovezie im ju knižný kuriér na motorke. O novinke miestnej knižnice na Sekurisovej ulici informovala hovorkyňa mestskej časti Dúbravka Lucia Marcinatová.

Doteraz bola knižnica v súvislosti s opatreniami na zabránenie šírenia nového koronavírusu zatvorená, knihovníčky sa venovali revízii knižného fondu, teraz svoje služby – knihy sprístupnia,“ vysvetlila hovorkyňa.

Naši čitatelia si v špeciálnom režime môžu požičať knihy z Oddelenia beletrie a detskej literatúry,“ doplnil vedúci oddelenia kultúry v Dúbravke Ľubo Navrátil. Dodal, že na Oddelení odbornej literatúry pokračuje revízia knižného fondu.

Môžu aj volať

Knižky si čitatelia vyhľadajú v online katalógu na webovej adrese knižnice. E-mailom pošlú meno autora a názov knihy na adresu kniznica@dubravka.sk a pripoja svoje meno, adresu a telefón.

Čitatelia, ktorí nemajú možnosť hľadať v našom katalógu, môžu volať priamo na číslo 02 6436 3105 a vysvetliť knihovníčke, o aké knižky by mali záujem,“ dodáva Ľubo Navrátil. V jednej zásielke si môžu vybrať najviac päť kníh.

Knihovníčky následne pripravia hygienicky zabalený zalepený balíček, ktorý do troch pracovných dní doručí na adresu knižný kuriér. Bežná výpožičná doba je predĺžená a požičané knihy sa budú vracať podľa pokynov knižnice alebo po odznení epidémie koronavírusu,“ doplnila hovorkyňa.

Najväčšia knižnica

V Dúbravke kedysi pôsobilo päť verejných knižníc. Zmena prišla po Nežnej revolúcii, kedy vznikla centrálna Dúbravská knižnica na Sekurisovej a s vyše 50-tisícmi kníh je najväčšou v štvrtom bratislavskom obvode.

Vedenie mestskej časti Bratislava-Dúbravka začalo v lete 2016 s postupnou modernizáciou knižnice. Uskutočnila sa výmena okien za plastové, sklených výplní v budove, takzvaných kopilitov.

K novinkám patrilo aj zavedenie internetu pre čitateľov bezplatne, práce na online katalógu, viac akcií pre verejnosť či knižný kolotoč.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk