Colníci zadržali falošné stavebnice a fejkové oblečenie. Škody sa mohli vyšplhať na viac ako 30-tisíc eur

colníci, fejky
SITA

Vyše dvetisíc falošných stavebníc LEGO a stovky falzifikátov oblečenia svetových značiek zadržali tento víkend colníci pri kontrole skladov na Vajnorskej ulici. Ak by sa stavebnice dostali na trh, oprávnenej osobe by mohla vzniknúť škoda asi 10-tisíc eur.

Falzifikáty majú veľmi nízku kvalitu a neznáme materiály, z ktorých sú vyrobené, môžu poškodzovať zdravie, upozornila hovorkyňa CÚ Bratislava Katarína Tehlárová. V predajni outletového oblečenia opäť zadržali fejky módnych značiek ako napríklad Armani, Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Lacoste, Gucci, Hugo Boss, či Givenchy. Nákupná hodnota zaisteného tovaru bola vyčíslená na zhruba 21 680 eur, no v prípade, že by sa predali ako originálne výrobky, škoda by bola niekoľkonásobne vyššia.

Ak sa potvrdí, že ide o falzifikáty, u tohto konkrétneho predajcu textilu by sa to nestalo po prvýkrát. Ako uviedla Tehlárová, po vyjadrení majiteľov práv duševného vlastníctva, že znova ide o falzifikáty, môže byť tento prípad postúpený orgánom činným v trestnom konaní, kde môže byť skúmaná trestnoprávna zodpovednosť fyzických osôb zúčastňujúcich sa na dovoze, distribúcii a predaji tovaru porušujúceho práva duševného vlastníctva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk