Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklohliadka mestskej polície
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
8. augusta 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Cyklohliadky mestskej polície kontrolujú aj státie na cestičke pre cyklistov

Od začiatku tohto roka bolo zistených 72 priestupkov súvisiacich so státím na cestičke pre cyklistov, v porovnaní s uplynulým rokom ide o 100-percentný nárast. Mestská polícia sa preto rozhodla vyraziť do bratislavských ulíc a kontrolovať, či vodiči rešpektujú zákaz zastavenia a státia na cestičke pre cyklistov.

Policajti kontrolovali napríklad situáciu na Mlynských Nivách alebo vo Vrakuni pri futbalovom štadióne. „V rámci našich personálnych možností robíme všetko pre zlepšovanie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky v Bratislave. Nechceme tolerovať tých, ktorí ohrozujú bezpečnosť účastníkov cestnej premávky. Cestičky pre cyklistov patria cyklistom. Mestskí policajti preto stále častejšie kontrolujú, či nedisciplinovaní vodiči porušovaním zákazu zastavenia a státia na cykloceste neohrozujú ich bezpečnosť,“ vyjadril sa náčelník mestskej polície Peter Krajíček.

Nekontrolovali však intenzívnejšie len cestičky pre cyklistov, zároveň tiež kontrolovali, či vodiči pri parkovaní na chodníku dodržiavali voľnú plochu chodníka najmenej 1,5 metra. Od začiatku tohto roka zaevidovali 3 628 priestupkov, keď vodiči nenechali voľnú šírku chodníka najmenej 1,5 metra. V rovnakom období minulého roka išlo o 2 292 priestupkov. V tomto roku ide teda o viac ako 50-percentný nárast zistených priestupkov, pričom približne na tretinu priestupkov ich upozornili občania.

„Chodník je určený v prvom rade pre chodcov, nie pre autá. Pokiaľ vodič nenechá na chodníku dostatočný priestor, ohrozuje tým všetkých chodcov a najmä tých, voči ktorým je treba byť obzvlášť opatrný. Napríklad rodičov s kočíkmi, nevidiacich alebo osoby na invalidnom vozíku,“ vysvetľuje Krajíček.

Za státie na cestičke pre cyklistov alebo v prípade, že vodič nenechá voľnú šírku chodníka najmenej 1,5 metra, môže mestská polícia uložiť blokovú pokutu do výšky 50 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X