Ďalšie plytvanie peniazmi na magistráte. Za jedinú lampu v Pentagone zaplatili až 892 eur s DPH

Pentagon vrakuna policajná stanica lampa
Foto: mib.sk

Magistrát v roku 2019 zvyšoval dane. Teraz vidíme, ako sa nakladá aj s týmito peniazmi. Len za stropnú lampu na policajnej stanici v obytnom dome Pentagon zaplatilo mesto 892,8 eur s DPH.

V problematickej časti Vrakune, v obytnom dome Pentagon, vznikla nedávno na jeseň 2022 nová policajná stanica. Vznik novej stanice bol inšpirovaný už predošlým rovnakým pracoviskom na Obchodnej ulici, ktoré bolo otvorené v lete 2019.

Pracovisko vo Vrakuni vzniklo v objekte bývalého pohostinstva, ktoré mesto odkúpilo a zrekonštruovalo.

V rámci bezpečnosti Stavbárskej ulice mestská časť Vrakuňa v spolupráci s mestom za posledné obdobie vyčistila priestor vnútrobloku, zintenzívnili tu hliadky MsP a v lokalite pracuje tiež Mestský terénny tím, čo všetko by malo viesť k väčšej bezpečnosti. Mestská časť v lokalite odkúpila tiež ubytovňu, kde ponúka možnosť ubytovania pre mestský policajtov.

Samotná stanica je zariadená čisto, jednoducho a moderne. Avšak len za stropnú lampu na policajnej stanici v obytnom dome Pentagon zaplatilo mesto 744 eur bez DPH, čo je v prepočte 892,8 eur s DPH. Stropné lampy sa bežne pohybujú v cenách od 50 do 100 eur. Prečo magistrát kúpil takto drahú lampu?

Infoziadost.jpg
Screenshot, Vyjadrenie magistrátu
Lampa.jpg

Nedávno sme informovali o tom, že Bratislava má vlastnú dizajnovú dlažbu. Meter štvorcový dlažby bez vzoru stojí s pripočítaním DPH 36,36 eur, so vzorom je to 50,76 eur alebo barokovaný typ v cene za 42 eur. Ceny dlažby sú však vyššie, ako by ste čakali. Bežne klasická dlažba v obchodoch stojí približne okolo 12 až 20 eur za meter štvorcový.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk