Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3 pravidelny sex ejoy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Depositphotos
19. júla 2021 Zdravie od Informačný servisSITA

7 dôvodov, prečo je pre mužov pravidelný sex dôležitý. Toto sa stane, ak ho nemajú!

Neoddeliteľnou súčasťou naplneného a úspešného vzťahu je kvalitný sexuálny život. Platí to tak pre ženy, ako aj pre mužov. U nich je zaujímavých dôvodov viac.

Prevládajúci názor, že muži potrebujú sex k svojmu každodennému životu, nie je len vecou klebiet, ale čoraz viac aj výskumov zo strany sexuológov. Ukazuje sa, že takáto predstava má svoje opodstatnenie aj z pohľadu sexuálneho zdravia. Dnes sa pozrieme na 7 dobrých dôvodov, prečo je pre mužov pravidelný sex dôležitý.

Posilnenie partnerského vzťahu

Prvým dôvodom, prečo je pravidelný sex u mužov dôležitý, je posilnenie partnerského vzťahu. Nemáme pritom na mysli iba o prevenciu voči nevere, ale zvýšenie obojstrannej spokojnosti a to tak po emočnej, ako aj po fyziologickej stránke.

Pravidelný sex pomáha aj na zvýšenie sebaúcty a rešpektu medzi partnermi. Neveríte? Štatistiky hovoria jasnou rečou, takmer každé druhé manželstvo končí rozvodom, nezriedka aj vinou zanedbávania sexuálneho života.

Pochopiteľne, aj ženy potrebujú sex pre partnerské uspokojenie. Na druhú stranu, špeciálne u mužov dochádza k nevere vtedy, ak je sexuálny život zanedbávaný.

Zlepšenie spánku a imunity

Dobrým dôvodom, prečo by muži mali mať pravidelný sex, je podpora prirodzenej imunity, najmä voči sezónnym ochoreniam typu chrípka a prechladnutie.

Zároveň dochádza počas sexu aj k uvoľneniu prolaktínu, čo je hormón známy aj ako „hormón ospalosti“. Pravidelný večer sex vás teda nielen fyzicky vyčerpá, ale vám aj navodí ideálny stav pre rýchle zaspávanie a kvalitný spánok.

Plus pre srdcovocievny systém

Hovorí sa, že fungovanie erekcie je niečo ako barometer zdravia kardiovaskulárneho systému a naozaj to platí. Ak funguje stoporenie na 100 %, je to dobré znamenie pre vaše srdce a cievy, nakoľko to ukazuje, že krvný obeh je dostatočný.

Zároveň však má pravidelný sex má u mužov v tomto ohľade obojstranný účinok. Prieskumy totiž ukázali súvis medzi ním a výskytom kardiovaskulárnych ochorení.

Podľa štatistík, muži, ktorí mali sex viac krát za týždeň, mali až o polovicu nižšie riziko niektorých ochorení ciev a srdca. Pravidelná erekcia pomáha stimulovať mechanizmus cirkulácie krvi a preventívne „trénuje“ aj činnosť srdca.

Sex ako prírodné analgetikum

Málokto vie, že pravidelný sex môže byť veľmi dobré prírodné analgetikum. Množstvo mužov to používa ako argument pre partnerky, ak ich bolí hlava, no platí to všeobecne na obe pohlavia. Môže za to „hormón lásky“, oxytocín.

Počas sexu totiž dochádza k jeho uvoľneniu, pričom tento hormón pomáha spoločne s ďalšími, hlavne endorfínmi, k zmierneniu pocitu vnímania bolesti.

Zmiernenie stresu a uvoľnenie napätia

Spomínané endorfíny sú známe aj ako „hormóny šťastia“ a výraznou mierou prispievajú k zmierneniu stresu a uvoľneniu psychického napätia. Ak je muž nervózny či podráždený, na všetky tieto prípady mu môže pomôcť pravidelný sex.

Navyše, v súvislosti s tými hormónmi treba spomenúť aj vedľajší efekt a to je zníženie hladiny iného hormónu, kortizolu. Ten je známy ako „hormón stresu“.

Sex pomáha tiež na uvoľnenie napätia a na odbúranie nahromadenej energie, nech už vznikla z akýchkoľvek príčin. Navyše, na jeho konci je orgazmus, kedy dochádza doslova k explózii chemického koktajlu hormónov v mozgu.

Pomoc s libidom

Veľkým plusom pravidelného milovania je u mužov zvýšenie ich libida, čiže sexuálneho apetítu. V tomto ide tak trocha o spojené nádoby, nakoľko dostatok sexu zvyšuje libido a zároveň vysoké libido zvyšuje sexuálny apetít.

Sexuálna aktivita spojená s častou ejakuláciou podporuje nielen lepšie prekrvenie genitálií, ale aj stimuluje tvorbu testosterónu, ktorý najviac vplýva na libido.

Vplyv na prostatu aj plodnosť

S vyššie spomínanou pravidelnou ejakuláciou, ktorá je prirodzeným zakončením sexu, súvisí aj posledný dôvod, prečo je pravidelný sex dôležitý. Ide o pozitívny vplyv na stav prostaty a celkovo na mužskú plodnosť a potenciu.

Ako? Je to jednoduché, pravidelný ejakulovanie totiž podporuje tvorbu spermií, čo má vplyv na činnosť prostaty a stimuláciu dozrievania spermií.

Podobný efekt, čiže pomoc s prostatou, potenciou a spermiogenézou, môžete dosiahnuť aj s využitím niektorých bylín. Tie sú základom aj viacerých prípravkov, napríklad ako sú špeciálne tabletky eJoy® určené pre mužov, ktorí chcú mať kvalitný sexuálny život.

Informačný servis

Odporúčané

K téme

Deti majú menej pohybu. Výsledkom je klesajúca úrazovosť a narastajúca obezita PCR test pre deti pred letným pobytovým táborom hradí VšZP dvakrát mesačne

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.