Nové ONLINE cvičenie yogy s Vierkou Ayisi. Ako vďaka nemu schudnúť?

6y7b7491fix final1 .jpg
Foto: CARANGY PHOTOGRAPHY

Máme pre vás výzvu, ako sa opäť dostať do formy. A to v pohodlí vášho domova.

Tanečníčka, choreografka a speváčka Vierka Ayisi sa už dlhšie namiesto tanca zameriava viac na cvičenie yogy a zdravý životný štýl. Najnovšie pripravuje sériu videí s ONLINE cvičením yogy s názvom INSPIRIT YOGA. Ako sama hovorí, tento prastarý súbor cvikov jej zmenil život. „Venujem sa yoge každý deň, od pravidelných verejných alebo súkromných tréningov, po rôzne workshopy, akcie, podujatia aj cestovanie v spojení yogy. Práve pozitívna spätná väzba mi umožňuje naďalej tvoriť a venovať sa práve rozširovaniu tohto cvičenia a zdravého bytia. Reakcie na cvičenie ako také, aj na tieto samotné videá, sú veľmi pozitívne. A je skvelé, že naozaj na ľuďoch, s ktorými pracujem pravidelne vidím obrovitánsky pokrok vpred. To posúva vpred aj mňa a zároveň dáva hlavnú podstatu, zámer a zmysel celej mojej práci.

Vierka ayisi.jpg
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213268118730137&set=a.2146073984042.116804.1612064252&type=3&theater

Čo je INSPIRIT YOGA?

Inspirit yoga je zameraná na rozvoj fyzickej kondície a mentálnej harmónie, ako kľúč k zdravšiemu životnému štýlu. „Na hodinách sa venujeme základným aj pokročilejším yogovým pozíciám v pohybe, technikám dýchacích cvičení a vizualizačným meditáciám. Učíme sa obnovovať svoju vnútornú energiu a objavovať spôsoby, ako žiť pokojný a vyvážený život každý deň. Video diely cvičenia yogy, ktoré som prednedávnom natočila pod produkciou Michaely Carangi, budú zverejnené na YouTube a slúžia ako forma cvičenia v pohodlí domova,“ hovorí Vierka Ayisi.

Kto všetko môže cvičiť INSPIRIT YOGU?

Ak sa zaujímate o nové cvičenia yogy a kladiete si otázku, či to zvládnete, nemusíte mať obavy. „Sú určené naozaj pre kohokoľvek, kto sa chce trošku uvoľniť, venovať sa na pár minút počas dňa samému sebe a zároveň získať flexibilitu a nadobudnúť silu. Sú určené pre začiatočníkov, aj mierne pokročilých. No a myslím si, že je to naozaj skvelý spôsob, ako na chvíľku “vypnúť” po alebo pred uponáhľaným každodenným pracovným dňom, ubezpečuje dcéra známeho tanečníka Fredyho. „Avšak konkrétne toto cvičenie yogy je určené viacmenej pre dospelých. Pre mamičky s menšími deťmi by som volila radšej rôzne formy yogy hrou,“ dodáva.

Vierka Ayisi
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213232097869638&set=pcb.10213232101109719&type=3&theater

Ako upraviť stravu, aby mali cviky lepší účinok?

Určite viete, že chudnutie bude omnoho ľahšie a rýchlejšie, ak si okrem pravidelného cvičenia upravíte aj stravu. Čo nám radí Vierka Ayisi? „Ja som do veľkej miery odstránila zo svojho jedálnička sladkosti, vyprážané jedlá a múku. Jem veľa ovocia, čerstvej zeleniny a nepijem sladené malinovky. A prirodzene tým klesla aj moja váha a mám viac energie počas dňa aj počas cvičenia.“

Čo je najdôležitejšie pre zdravý životný štýl?

O zdravom životnom štýle bolo toho popísaného veľa. Aký má na to názor mladá cvičiteľka yogy? „Myslím si, že harmónia a rovnováha v každodenných aktivitách. Treba si správne a rovnomerne vyhradiť čas na prácu, na rodinu, na samých seba, na priateľov. Ľudia väčšinou neupriamujú dostatočnú pozornosť na seba samých a strácajú kontakt so svojimi potrebami a podstatami ich životov. Určite je dôležitá starostlivosť o svoju psychiku, správny výber okolia, taktiež kreativita, záľuby. Figuruje v tom veľmi zdravá strava a pravidelné cvičenie.“

Produkcia & postprodukcia videa: CARANGI

Foto: CARANGY PHOTOGRAPHY

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk