V Devínskej Novej Vsi budú zadarmo zbierať odpad s obsahom škodlivín

odpad
ilustračné: SITA

V Devínskej Novej Vsi sa budú môcť ľudia zbaviť zadarmo odpadu z domácnosti s obsahom škodlivín. AZber odpadu bude 22. apríla od 9. do 13. hodiny na troch odberných miestach, a to na Opletalovej ulici pred železničnou stanicou, na Istrijskej ulici na parkovisku pred bývalou poštou a na Eisnerovej ulici pod terasou Milana Marečka.

Podľa mestskej časti budú môcť obyvatelia Devínskej Novej Vsi odovzdať nepotrebné veci ako televízory, rádiá, počítače, tlačiarne, chladničky, mrazničky, olovené batérie, motorové a prevodové oleje, staré farby, riedidlá a rozpúšťadlá a pesticídy. Samospráva upozorňuje, že tekuté odpady musia byť odovzdané v tesne uzatvorených obaloch, ako sú bandasky, súdky, plastové fľaše a podobne, aby sa nemohli rozliať. Na odberných miestach budú zodpovední pracovníci, ktorí ľuďom poradia v prípade nejasností a ktorí od nich odoberú prinesený odpad.

Okrem Devínskej Novej Vsi sa ľudia budú môcť zadarmo zbaviť starých elektrospotrebičov aj v Ružinove. Podmienkou je podľa hovorkyne Ružinova Marianny Šebovej prihlásenie sa do 5. apríla e-mailom na adresu zber@ruzinov.sk alebo telefonicky na čísle 02/48 28 44 54. Uviesť treba meno, priezvisko, telefonický kontakt a adresu, z ktorej potrebujete spotrebiče odviezť, ako aj ich počet a druh.

Zber starých spotrebičov sa uskutoční v sobotu 8. apríla. V deň odvozu treba do 8. hodiny elektroodpad vyložiť do vchodu bytového domu alebo za bránu rodinného domu. Zároveň je nutné umožniť vstup do týchto priestorov. Vyzbierané spotrebiče neskončia na skládkach, ale putujú na ekologickú recykláciu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk