Dobré správy pre cyklistov: V meste pribudli cyklopruhy a vyznačia sa aj na ďalších problematických úsekoch

cyklopruhy
Foto: Facebook/ Bratislava - hlavné mesto SR - koláž Bratislavadeň

Cyklopruhy sa vyznačili na Námestí slobody či Krížnej ulici.

Veľa Bratislavčanov nevyužíva po meste auto, ale volí iný spôsob prepravy. Počas letných dní veľa z nich siahne po bicykli, ktorý je obľúbeným dopravným prostriedkom všetkých vekových kategórií.

Mesto sa pustilo do zlepšovania podmienok pre cyklistov. Na Páričkovej, od Svätoplukovej po Dulovo námestie sa zrealizoval úsek dlhý 260 metrov. Je zvýraznený červeným asfaltom pre oba smery.

Dokončené už sú cyklopruhy na Námestí slobody a Imricha Karvaša v dĺžke 1,5 km či na Krížnej ulici v dĺžke 827 m. Rekonštruuje sa i Karpatská ulica, v rámci ktorej pribudnú 2 ochranné cyklopruhy v dĺžke 600 metrov.

Chodník pre chodcov a cyklistov na Kutlíkovej ulici prešiel taktiež rekonštrukciou v celkovej dĺžke 910 m. Vo výstavbe je cyklotrasa na Trnavskej ceste okolo bytového komplexu v celkovej dĺžke 300 m.

V Bratislave sú však aj ďalšie problematické úseky, kde sú cyklisti ohrozovaní vodičmi áut, jednou z nich je napríklad Devínska cesta. Mesto však plánuje vybudovať ochranné pruhy pre cyklistov aj na Devínskej ceste, Dvojkrížnej, Budatínskej a Račianskej ulici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk