Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
električková trať, Petržalka
Foto: www.bratislava.sk
25. januára 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Dočkáme sa električiek na Janíkovom dvore? Mesto musí trať postaviť do roku 2023

Druhá etapa výstavby električkovej trate v Petržalke Bosákova – Janíkov dvor stále nezačala. Stomiliónovú investíciu musí mesto pritom zrealizovať do roku 2023, kedy končí programové obdobie na čerpanie eurofondov na tento projekt.

Mesto zmenilo pôvodný zámer, v ktorom bola v pláne aj štvorprúdová cesta, preto musel byť opäť posúdený z hľadiska dopadov na životné prostredie. Opätovné posúdenie celého projektu tým pádom narušilo plány začať stavať tento rok a práce ukončiť v roku 2020.

Pôvodne sa počítalo s dvomi električkovými a dvomi cestnými mostmi, na Janíkovom dvore pribudnú aj lávky pre peších. Električkový most bude na začiatku trasy v dopravnom uzle križovatky Rusovská – Jantárová nad korytom Chorvátskeho ramena a druhý pribudne nad Chorvátskym ramenom približne kilometer od prvého. Prvý cestný most postavia na začiatku druhej etapy električkovej trate v uzle križovatky Rusovská – Jantárová, druhý v uzle križovatky Jantárová – Pajštúnska. Popri električkovej trati chceli vybudovať cyklotrasu, ktorá mala viesť popri koľajniciach a na mostoch ponad trať. Cyklistom mal byť umožnený zjazd a výjazd na cyklotrasy.

Protesty

Proti pôvodnému návrhu sa vznieslo veľa námietok od obyvateľov, dopravných policajtov i odborníkov. Mesto stratilo viac ako rok a pol kvôli spracovávaniu pripomienok do návrhu a riešeniu problémov s odvolaniami.

Hoci je proces posudzovania zámeru z hľadiska dopadov na životné prostredie hotový a nadobudol právoplatnosť koncom minulého roka, s výstavbou sa nezačalo. Magistrát opäť pripravuje dokumentáciu kvôli stavebnému povoleniu i územnému rozhodnutiu. Po tom, ako dostane územné rozhodnutie, môže spustiť proces verejného obstarávania.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X