Dokument Free Solo, ktorý uvedie festival Hory a mesto, získal Oscara

Free solo oscar film titulka.jpg
Foto: Jimmy Chin, mail.websupport.sk

V noci z nedele na pondelok sa v LA odovzdávali už po 91. raz ceny americkej Akadémie filmových umení a vied, prestížne Oscary.

V kategórii najlepší dokument získali vzácnu sošku tvorcovia veľkofilmu FREE SOLO, Elizabeth Chai Vasarhelyi a Jimmy Chin. Ide o pôsobivý portrét amerického horolezca svetového formátu Alexa Honnolda, ktorý bol pred šiestimi rokmi hosťom festivalu Hory a mesto v Bratislave.

Free solo oscar.jpg
Zdroj: https://mail.websupport.sk/?_task=mail&_action=get&_mbox=INBOX&_uid=10180&_token=h20ziNM72heFKf9Z5WsNLpfVSgA3jAlR&_part=1.2&_embed=1&_mimeclass=image

Práve túto cenami ovenčenú snímku uvedie jubilejný 20. ročník Medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva HORY A MESTO ako úvodný film, v stredu 27. marca. Festival potrvá do 31. marca, aj tento rok sa uskutoční v nákupnom centre Bory Mall a v kine CINEMAX BORY, v Bratislave.

Sme šťastní a nielen pre to, že film FREE SOLO budeme premietať na otvorení 20. ročníka filmového festivalu Hory a mesto, ale aj preto, že tvorcov a protagonistov filmu Jimmyho China a Chai Vasarhelyi osobne poznáme. Alex Honnold bol dokonca hosťom festivalu v roku 2013. Film je ohromujúci a veríme, že po premietaní v IMAX sále v CINEMAX BORY budú z neho diváci celkom očarení. Zo srdca gratulujeme!“ vyhlásili organizátori festivalu.

Free solo1_rsz 1.jpg
Foto: Jimmy Chin

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk