Dopravnou nehodou sa skončila jazda vodiča, ktorému bratislavskí policajti pri dychovej skúške namerali takmer 3 promile alkoholu

opity-sofer-policia-nehoda-trest-bratislava-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: gettyimages

Aj v novom roku apeluje polícia na vodičov, aby si za volant nesadali pod vplyvom alkoholu. Alkohol v tele vodiča znižuje schopnosť sústrediť sa a správne a v čas reagovať na situáciu v cestnej premávke.

O tom, že alkohol za volant za žiadnych okolností nepatrí, sa presvedčil aj 33-ročný muž z okresu Senec, ktorého jazda po diaľnici D1 skončila nárazom do dopravnej značky. K dopravnej nehode došlo dňa 8. januára v nočných hodinách, krátko po 1.35 hod.

Podľa informácií od policajnej hovorkyne Lucie Mihalíkovej, viedol vodič auto značky Chevrolet Aveo, s bratislavskými značkami, v pravom jazdnom pruhu v smere do Trnavy. Pri prechádzaní uvedeným úsekom, pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojim schopnostiam a poveternostným podmienkam, dostal s vozidlom šmyk, následkom ktorého zišiel s vozidlom do priekopy, kde narazil do dopravnej značky.

Po dopravnej nehode podrobili policajti diaľničného oddelenia vodiča dychovej skúške, pri ktorej mu bola nameraná hodnota 1,42 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Aj výsledok opakovanej dychovej skúšky vodiča bol pozitívny,“ informovala policajná hovorkyňa.

Škoda spôsobená dopravnou nehodou bola na vozidle vyčíslená na 2000 eur a na dopravnom značení bola Národnej diaľničnej spoločnosti spôsobená škoda vo výške 150 eur.

V prípade preukázania viny hrozí vodičovi trest odňatia slobody až na jeden rok. Po vykonaní všetkých potrebných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v takzvanom super rýchlom konaní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk