Dopravný podnik Bratislava získal na nákup električiek z eurofondov viac ako 25,7 mil. eur

Elektricka do petrzalky.jpg
Foto : ilustračné, bratislava.sk

Výška príspevku bude najviac 25 659 791 eur, zvyšných päť percent nákladov zaplatí DPB z vlastných zdrojov.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) získal z eurofondov viac ako 25,7 mil. eur na nákup obojsmerných električiek. Vyplýva to zo zmluvy podpísanej medzi DPB a Ministerstvom dopravy a výstavby SR o poskytnutí nenávratného finančného príspevku (NFP) v rámci projektu Električky pre Bratislavu.

Cieľom projektu je nákup 10 obojsmerných veľkokapacitných električiek. DPB v minulom roku vysúťažil dodávateľa týchto električiek, ktorým sa stalo konzorcium Škoda Transportation a Škoda Transtech Oy s električkou Škoda 30T3,“ informuje portál imhd.sk.

Výška NFP bude predstavovať najviac 25 659 791 eur, pričom zvyšných päť percent nákladov projektu zaplatí DPB z vlastných zdrojov.

Projekt bude rozdelený na dve fázy, pričom prvá fáza bude zrealizovaná v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (programové obdobie 2014 – 2020) a druhá fáza bude realizovaná v nasledujúcom programovom období 2021 – 2027 v rámci Programu Slovensko,“ uvádza imhd.sk. Dĺžka projektu je podľa zmluvy stanovená na 22 mesiacov s ukončením v decembri 2023.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk