Dráma na Obchodnej ukázala hrdinskosť: Náhodný okoloidúci a mestskí policajti zachránili život neznámemu

Mestska policia obchodna incident zachrana zivota.jpg

Policajti z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie spoločne so statočným svedkom zachránili život muža, ktorý náhle skolaboval na Obchodnej ulici. Ich rýchla reakcia a nasadenie automatického externého defibrilátora (AED) mu poskytli druhú šancu na život.

Na Obchodnej ulici sa odohrala dramatická záchranná akcia, ktorá opäť pripomenula dôležitosť duchaprítomnosti a rýchlej reakcie pri záchrane ľudských životov. Policajti z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie sa nachádzali neďaleko, keď ich prostredníctvom integrovaného záchranného systému zavolali kolegovia zo Záchrannej zdravotnej služby k mužovi, ktorý náhle skolaboval.

Svedok udalosti, ktorý bol na mieste prvý, okamžite začal s vonkajšou masážou srdca pod vedením operátora tiesňovej linky. Jeho rýchla reakcia bola kľúčová pre zvýšenie šancí na prežitie. Krátko nato dorazila policajná hliadka, vybavená automatickým externým defibrilátorom (AED), ktorý sa ukázal byť rozhodujúcim faktorom v boji o život.

Policajti pripojili muža na defibrilátor, ktorý po analýze stavu vyslal prvý výboj. Nasledovala intenzívna resuscitácia, v ktorej pokračovali až do príchodu záchranárov. Vďaka kombinácii rýchlej prvej pomoci svedka a profesionálneho zásahu policajtov sa podarilo muža stabilizovať a pripraviť na prevoz do nemocnice.

Táto udalosť zdôrazňuje význam vybavenia AED v teréne a potrebu občanov vedieť poskytnúť základnú prvú pomoc. Mestská polícia tiež na základe tejto udalosti vyjadrila vďaku všetkým, ktorí sa podieľali na záchrane tohto života a hlavne statočnému svedkovi za jeho nezištnú pomoc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk