Dúbravská knižnica stále modernizuje priestory a prispôsobuje sa aj súčasnej situácií, prináša pandemické novinky

Knihy, burza, knižnica
Foto: ilustračné, pixabay.com

Počas prvej pandemickej vlny prišla miestna knižnica s dvoma novinkami.

Dúbravská knižnica v Bratislave sa postupne modernizuje, v pláne sú ďalšie zmeny.

Vedenie mestskej časti začalo v lete 2016 s postupnou modernizáciou knižnice. Prebehla výmena okien za plastové, sklených výplní v budove, takzvaných kopilitov. K novinkám patrilo aj zavedenie internetu pre čitateľov bezplatne, práce na online katalógu, viac akcií pre verejnosť, či knižný kolotoč,” uviedla hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová.

Minulý rok sa zrekonštruovalo v knižnici horné poschodie – Oddelenie pre dospelých a náučnej literatúry. „Interiér ožil novým nábytkom, v plánoch do budúcnosti ostáva modernizácia dolného poschodia – Oddelenia pre deti a mládež,” doplnila.

Október venovaný knihám

V mestskej časti Dúbravka je október venovaný knihám. Každý nový čitateľ dostane pri návšteve miestnej knižnice na Sekurisovej počas októbra ročné členské zadarmo.

Dúbravská knižnica so štyrmi oddeleniami ponúka takmer 57-tisíc titulov a je najväčšou knižnicou v štvrtom bratislavskom obvode,” uviedla hovorkyňa.

Registrovaných má viac ako 900 čitateľov, z toho asi polovica sú deti do 15 rokov. „Minulý rok knižnicu navštívilo viac ako 18-tisíc ľudí, ktorí si vypožičali viac ako 132-tisíc kníh,” dodala.

Dve novinky

Počas prvej pandemickej vlny prišla miestna knižnica s dvoma novinkami. „Po mestskej časti začal v apríli jazdiť knižný kuriér. Po uvoľnení opatrení a opätovnom sprístupnení knižnice síce prestal, no stále funguje a doručí knihy imobilným, teda tým, ktorí sa nemôžu prísť knižku vybrať sami,” uviedla hovorkyňa.

Druhou novinkou je Bibliobox pred Domom kultúry Dúbravka, ktorý slúži pre vrátenie knižiek mimo otváracích hodín miestnej knižnice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk