Dúbravské noviny upravili aj pre nevidiacich

SITA

Novinky z bratislavskej Dúbravky sú na internetovej stránke mestskej časti zverejnené v bežnom textovom formáte, ktorý nevidiaci vedia prečítať špeciálnou čítačkou.

Miestne noviny bratislavskej Dúbravky – Dúbravské noviny si už môžu prečítať aj nevidiaci občania. Noviny mestská časť zverejňuje v bežnom textovom formáte bez úprav na svojej internetovej stránke, takýto text si vedia nevidiaci potom prečítať špeciálnou čítačkou. Informovala o tom hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.

S iniciatívou úpravy novín aj pre nevidiacich spoluobčanov prišla poslankyňa Dúbravky Zdenka Zaťovičová, ktorej nápad vnukla jej nevidiaca suseda. „Chceli by sme inšpirovať aj ostatné mestské časti, aby noviny sprístupnili aj nevidiacim,“ dodáva Zaťovičová. Dúbravka je totiž jedna z prvých samospráv na Slovensku, ktorá upravuje miestne noviny aj pre zrakovo postihnutých, dodáva Marcinátová. Mestská časť Dúbravka chce rozbehnúť pri príprave miestnych novín spoluprácu aj s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Dúbravské noviny začali vychádzať v roku 1992 ako mesačník. Na nejaký čas vychádzať prestali, no od marca sa k nim Dúbravka opäť vrátila.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk