Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dunaj, hrad
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA - Pohľad na nábrežie Dunaja a Bratislavský hrad v mestskej èasti Staré mesto z katamaránu Twin City Liner. Bratislava, 17. jún 2013. Foto: SITA/Diana Èernáková
23. septembra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk

Dunajský fond zvýši kvalitu života na Dunaji. Zacieli sa na podporu verejnoprospešných aktivít

Pre kvalitu života na rieke Dunaj bude Stredoeurópska nadácia iniciovať svoj nadačný program Dunajský fond. Jeho cieľom je na neziskovej báze združovať a koordinovať financie a iné zdroje na podporu verejnoprospešných aktivít na rozvoj oblastí pri Dunaji.

Aktivity zamerajú na celý tok Dunaja na slovenskom území vrátane Malého Dunaja. Program nadácia pripravila v spolupráci s odborníkmi na urbanizmus, architektúru, ochranu životného prostredia a komunitný život.

Cieľom dnešného 1. Fóra Dunajského fondu bolo získať konkrétne názory od aktérov s vplyvom na život v okolí Dunaja. Boli na ňom hostia z verejného i súkromného sektora, aby predstavili, ako využiť priestory na rieke aj pri nej. Zúčastnil sa na ňom aj starosta bratislavskej časti Staré Mesto Radoslav Števčík a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Mestská časť Staré Mesto nemôže pri niečom takom chýbať. Budeme tými, ktorí budú chcieť spravovať pravidlá a regulovať systém toho, ako to má na nábreží vyzerať. Do diskusie o Šafku sme zaradili aj Fajnorovo nábrežie, lebo si myslíme, že tento priestor možno prepojiť a dostať ľudí na Šafárikovo námestie,“ povedal dnes na tlačovej konferencii Števčík s tým, že komunikovať tu však musia aj s podnikmi, ktoré prístup k Dunaju umožnia.

Za dôležité tiež považuje, aby bol k vode bezbariérový prístup. Staré Mesto prispieva do fondu zvýšenou starostlivosťou o nábrežie rieky a o výhľady na rieku a tiež hľadaním lepšieho napojenia mestskej časti na vodnú dopravu.

Dunajský fond sa vo svojom ďalšom pôsobení zameria na podporu projektov a aktivít, ktoré súvisia s bližším kontaktom s riekou, s plynulým pohybom popri rieke a cez rieku. Podporovať budú aj ochranu prírodných hodnôt a zamerajú sa aj na rôzne druhy ľudských aktivít na rieke.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X