Električky a trolejbusy budú od pondelka premávať v mimoriadnom COVID-19 režime

Trolejbus bratislava ilu dpb.jpg
Foto: ilustračné, dpba.blob.core.windows.net

V súvislosti s obnovením prevádzky vo Volkswagene sa obnovujú vybrané linky MHD.

Električky a trolejbusy v Bratislave budú od pondelka premávať v mimoriadnom COVID-19 režime. Dopravný podnik Bratislava (DPB) o tom informoval na sociálnej sieti.

Od 20. apríla prichádza v premávke bratislavskej MHD k niekoľkým dočasným úsporným opatreniam. Dopravný podnik Bratislava nimi reaguje na objektívny pokles počtu cestujúcich,“ uviedol DPB a dodal, že zmeny pripravil tak, aby ich cestujúci pocítili čo najmenej.

V súvislosti s obnovením prevádzky v závode Volkswagen Slovakia sa zároveň od 20. apríla v plnom rozsahu obnovuje premávka liniek 25, 26 a 92,“ doplnil DPB.

Špeciálny režim

Špeciálny režim Pracovný deň COVID-19 sa dotkne predĺženia intervalov električkových a trolejbusových liniek.

Tieto však budú kompenzované opätovným obnovením premávky posilovej električkovej linky 7 v rannej i popoludňajšej špičke a udržaním intervalu liniek 33 a 211,“ uviedol DPB.

Na linke 201 bude v rannej špičke každý druhý spoj premávať iba v úseku Hlavná stanica – Hraničná, cestujúci by preto mali venovať zvýšenú pozornosť označeniu cieľa trolejbusov.

Informácie na zastávkach

Zmeny sa uskutočnia v nadväznosti na rozhodnutie Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy ako objednávateľa dopravných výkonov na základe analýz riešenia optimálneho postupu pri zachovaní mobility obyvateľov a návštevníkov Bratislavy, a na základe výrazného prepadu tržieb DPB,“ vysvetlil dopravný podnik.

Cestujúci budú o zmenách na dotknutých linkách informovaní na každej zastávke zvýrazneným oranžovým stĺpcom v cestovných poriadkoch, ktorý bude platiť počas pracovných dní. Počas víkendov a sviatkov zostávajú v platnosti súčasné intervaly a rozsah dopravy.

Prázdninový režim

Linky, ktoré majú v cestovných poriadkoch uvedený stĺpec Školské prázdniny, budú v pracovných dňoch naďalej premávať podľa prázdninových cestovných poriadkov.

Ostatné linky budú v pracovných dňoch premávať podľa odchodov uvedených stĺpci Pracovné dni, resp. Pracovné dni COVID-19.

Chceme ubezpečiť cestujúcich, že nepríde k žiadnej strate spojení, iba k miernemu predĺženiu čakania na spoje. Z analýz tiež vyplynulo, že v dopravných prostriedkoch bude zabezpečený dostatočný priestor pre bezpečnú vzdialenosť medzi cestujúcimi,“ uzavrel DPB.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom