Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trolejbus bratislava ilu dpb.jpg
Foto: ilustračné, dpba.blob.core.windows.net
18. apríla 2020 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Električky a trolejbusy budú od pondelka premávať v mimoriadnom COVID-19 režime

V súvislosti s obnovením prevádzky vo Volkswagene sa obnovujú vybrané linky MHD.

Električky a trolejbusy v Bratislave budú od pondelka premávať v mimoriadnom COVID-19 režime. Dopravný podnik Bratislava (DPB) o tom informoval na sociálnej sieti.

Od 20. apríla prichádza v premávke bratislavskej MHD k niekoľkým dočasným úsporným opatreniam. Dopravný podnik Bratislava nimi reaguje na objektívny pokles počtu cestujúcich,“ uviedol DPB a dodal, že zmeny pripravil tak, aby ich cestujúci pocítili čo najmenej.

V súvislosti s obnovením prevádzky v závode Volkswagen Slovakia sa zároveň od 20. apríla v plnom rozsahu obnovuje premávka liniek 25, 26 a 92,“ doplnil DPB.

Špeciálny režim

Špeciálny režim Pracovný deň COVID-19 sa dotkne predĺženia intervalov električkových a trolejbusových liniek.

Tieto však budú kompenzované opätovným obnovením premávky posilovej električkovej linky 7 v rannej i popoludňajšej špičke a udržaním intervalu liniek 33 a 211,“ uviedol DPB.

Na linke 201 bude v rannej špičke každý druhý spoj premávať iba v úseku Hlavná stanica – Hraničná, cestujúci by preto mali venovať zvýšenú pozornosť označeniu cieľa trolejbusov.

Informácie na zastávkach

Zmeny sa uskutočnia v nadväznosti na rozhodnutie Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy ako objednávateľa dopravných výkonov na základe analýz riešenia optimálneho postupu pri zachovaní mobility obyvateľov a návštevníkov Bratislavy, a na základe výrazného prepadu tržieb DPB,“ vysvetlil dopravný podnik.

Cestujúci budú o zmenách na dotknutých linkách informovaní na každej zastávke zvýrazneným oranžovým stĺpcom v cestovných poriadkoch, ktorý bude platiť počas pracovných dní. Počas víkendov a sviatkov zostávajú v platnosti súčasné intervaly a rozsah dopravy.

Prázdninový režim

Linky, ktoré majú v cestovných poriadkoch uvedený stĺpec Školské prázdniny, budú v pracovných dňoch naďalej premávať podľa prázdninových cestovných poriadkov.

Ostatné linky budú v pracovných dňoch premávať podľa odchodov uvedených stĺpci Pracovné dni, resp. Pracovné dni COVID-19.

Chceme ubezpečiť cestujúcich, že nepríde k žiadnej strate spojení, iba k miernemu predĺženiu čakania na spoje. Z analýz tiež vyplynulo, že v dopravných prostriedkoch bude zabezpečený dostatočný priestor pre bezpečnú vzdialenosť medzi cestujúcimi,“ uzavrel DPB.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X