FOTO: Na Dlhé Diely počas snehovej kalamity opäť netrafili cestári. Pozrite sa, ako vyzeralo sídlisko

Neposypané chodníky
Foto: Adam Zajac

Poriadna snehová nádielka a mráz dorazili aj na Dlhé Diely. Hoci cestári pracovali, na chodníky v mestskej časti pozabudli.

Zlé počasie začalo ku koncu víkendu, kedy bola poľadovica. Z nedele 27. januára na pondelok 28. januára začalo snežiť. V pondelok ráno bolo okrem kolapsov niektorých spojov MHD primrznutých mnoho ciest a chodníkov. Kým v Starom Meste bolo snehu o čosi pomenej, o vyššie položených Dlhých Dieloch sa to isté povedať nedá.

Samé primrznuté chodníky a cesty

Do redakcie nám poslal čitateľ Adam Zajac niekoľko fotografií, ako to v mestskej časti vyzeralo. „Zdravím, posielam pár aktuálnych fotografií z Kolískovej ulice. Išiel som po schodoch dole a vyvalilo ma tak, že ma doteraz bolí chrbát,“  písalo sa v odkaze. Dodal, že keď sa autom pokúšal zísť na Molecovu ulicu, hlavná cesta sa šmýkala a bola na prejazd nebezpečná.

Neposypané chodníky
Foto: Adam Zajac
Neposypané chodníky
Foto: Adam Zajac

Miestny úrad vraj sneh odhŕňal a solil cesty

Na situáciu sme sa rozhodli opýtať Miestneho úradu Karlova Ves. Neposypané chodníky a cesty nie sú na Dlhých Dieloch ničím novým a na situáciu upozorňovali obyvatelia mestskej časti prostredníctvom sociálnych sietí aj v minulosti. Najnovšími fotografiami náš čitateľ upozorňoval na neposypané chodníky na sídlisku. „Podnik Verejnoprospešné služby Karlova Ves (VPS) mal počas 28. januára 2019 v teréne všetky mechanizmy aj pracovníkov, ktorí v rámci kapacít zabezpečovali zimnú údržbu na cestách a chodníkoch vo svojej správe. Tieto komunikácie odhŕňali a solili. Rovnako tak počas dnešného dňa, keď boli k 7.00 hod. ráno odhrnuté a posolené komunikácie v správe Karlovej Vsi,“  uviedol hovorca Miestneho úradu Karlova Ves Branislav Heldes.

Po novelizácii cestného zákonníka pribudla podniku VPS starostlivosť o viac schodísk. Na zimnú údržbu by sa miestnemu úradu preto zišlo ďalších 200 zamestnancov, no financie rozpočtu mestskej časti to nedovoľujú. „Oceňujeme, že sú obyvatelia, ktorí ochotne pomáhajú samospráve a sami si odhrnú sneh v okolí svojho bytového domu či z priľahlého schodiska,“  dodal na záver hovorca Heldes. Aký je váš názor?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk