Foto: V Bratislave sa začalo s výstavbou prvého slovenského mrakodrapu, takto to vyzerá na stavenisku

Eurovea tower prvy slovensky mrakodrap.jpg
Foto: SITA/Branislav Bibel - koláž BratislavaDen.sk

Prípravné práce na rozšírenie projektu Eurovea 2 prebiehajú už od začiatku tohto roka.

Prípravné práce ku stavbe projektu Eurovea 2 boli ukončené a nedávno začala aj jeho výstavba. Založená bola stavba v stavebnej jame s hĺbkou 15 metrov a objemom zodpovedajúcim viac ako 200 plaveckým bazénom, informoval začiatkom roka výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Projekt Eurovea 2 získal v decembri minulého roka právoplatné stavebné povolenie, ktoré zahŕňa rozšírenie nákupného centra Eurovea, prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower, rezidencie Riverside, administratívne budovy Pribinova X a Pribinova Y i podzemné garáže. Prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower bude mať 168 metrov a 488 bytov. 

Súčasťou výstavby v rámci mestskej štvrte Eurovea City pri nábreží Dunaja majú byť aj nové verejné priestory a športoviská. Developer v rámci projektu plánuje tiež postaviť veľký nábrežný park s výmerou 25-tisíc štvorcových metrov, ako aj nový aktivity park.

Dokončenie rozšírenia nákupného centra Eurovea je plánované na koniec roka 2022, prípadne začiatok 2023, a byty v prvom slovenskom mrakodrape odovzdajú majiteľom v druhej polovici roka 2023. V týchto termínoch dokončia aj úpravy bulváru Pribinova, dunajskú promenádu vrátane zelene, ihrísk a všetkých verejných priestorov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk