Foto + video: Ľudí bez domova sa snaží zasýtiť aj Bratislavský kraj

Jedlo pre ludi bez domova pomoc kraj.jpg

Kraj začína so 100 porciami jedla denne, neskôr chce počet zvýšiť na 300 porcií.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začal variť jedlo pre ľudí bez domova. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Ľuďom bez domova sme sa rozhodli takýmto spôsobom trošku zľahčiť ich životnú situáciu. V Bratislave ich žije približne 4-tisíc. Začíname zatiaľ so 100 porciami denne, ale budeme pokračovať a vieme ísť do kapacity takmer k 300 porciám denne,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Jedlo pre ludi bez domova pomoc kraj.jpg
Foto: bratislavskykraj.sk

So žiadosťou o pomoc sa na BSK obrátila nezisková organizácia DePaul Slovensko, ktorá sa už roky stará o ľudí bez domova.

Prvých 100 porcií si v prvý deň rozdelili združenia DePaul Slovensko a OZ Odyseus. O prípravu jedla sa stará personál kuchyne v župnom Zariadení sociálnych služieb (ZSS) ROSA na bratislavskej Patrónke. Klienti ZSS ROSA sú v týchto dňoch v domácej opatere so svojimi najbližšími, pretože poskytovanie sociálnych služieb na dennej či týždennej báze bolo prerušené,“ uvádza BSK.

Jedlo pre ludi bez domova pomoc kraj 2.jpg
Foto: bratislavskykraj.sk#215;463.jpg

Porcie sú jednotlivo balené, k polievke sú pribalené aj lyžice, chlieb a keksík. Po polievky si denne budú chodiť terénni pracovníci neziskových organizácií, ktoré pracujú s ľuďmi bez domova. BSK ponúkol organizáciám možnosť zabezpečovania výdaja stravy aj počas víkendov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk