V Devínskej Novej Vsi posilnili opatrenia v súvislosti s koronavírusom, dôvodom sú nedisciplinovaní obyvatelia

Cyklomost slobody,
Foto: archívne, Facebook - Bratislavský kraj

Devínska Nová Ves vytvorila krízové hliadky ako reakciu na porušovanie nariadenej karantény zo strany niektorých občanov.

V bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves posilnili opatrenia v súvislosti s koronavírusom. V rámci opatrení posilnil starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír pohotovosť dobrovoľníckeho hasičského zboru pri ochrane hraníc.

Dôvodom sú incidenty, ktoré sa v poslednej dobe na hranici udiali v súvislosti s nerešpektovaním pokynov a zábran o zákaze prechodu na Cyklomoste slobody, uviedol Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na webovej stránke. Cyklomost slobody spája slovenský a rakúsky breh a preto až do odvolania hliadky vykonávajú nepretržitú viaczmennú službu na území hraničného pásma pri hraniciach s Rakúskom.

Devínska Nová Ves tiež vytvorila krízové hliadky, ktoré sú vo väčšine prípadov tvorené príslušníkmi dobrovoľného hasičského zboru ako reakcia na porušovanie nariadenej karantény zo strany niektorých občanov. Hliadky tiež monitorujú dodržiavanie nariadenia nosiť ochranné rúško pre všetkých občanov, ktorí opustia priestory svojho bydliska.

Ďalšie opatrenie sa týka bytových domov a zvýšenej pozornosti ohľadom dezinfekcie. Vedenie Devínskej Novej Vsi upozorňuje občanov na potrebu zvýšenej dezinfekcie kľučiek, povrchov tlačidiel vo výťahu či držadiel v spoločných priestoroch bytoviek. Mestská časť pravidelne dezinfikuje verejné priestory i priestory s potenciálnou možnosťou vyššieho výskytu osôb, uzatvára BSK.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk