Fotosúťaž Život v Bratislavskom regióne už má svojich víťazov

Chránime životné prostredie, fotosúťaž
BSK

Fotosúťaž na tému Chránime životné prostredie už pozná svojich víťazov. Dvadsiatka obrázkov putuje s festivalom Ekotopfilm Envirofilm po Slovensku.

„Porota vyberala fotografie naozaj zodpovedne. Na niektoré z nich bol vskutku ťažký pohľad. Ľudia začnú vnímať ekologické hrozby, až keď sa ich priamo dotýkajú. Príkladom je napríklad aj skládka v Pezinku, ktorá vyvoláva búrlivé emócie ešte aj dnes,“ vyjadril sa na slávnostnom otvorení filmového festivalu Ekotopfilm Envirofilm v Banskej Bystrici predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Cieľom tretieho ročníka fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne, ktorého témou bolo heslo Chránime životné prostredie, bolo zachytiť nielen to pekné a rozprávkové, ale aj zanedbané miesta v kraji.

Do súťaže bolo prihlásených 379 fotografií, z ktorých porotcovia vybrali troch víťazov a ďalšiu dvadsiatku fotiek, ktorá je súčasťou filmového festivalu Ekotopfilm Envirofilm.

Porotu tvorili fotograf a galerista Filip Vančo, fotografka Monika Haima Kováčová, generálny riaditeľ Ekotopfilmu Peter Lím, výkonný riaditeľ Bratislavského okrášľovacieho spolku Maroš Mačuha a Michal Foltýn z Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

Víťazmi sa stali Roman Matkovčík, Adam Kováč a Matej Kováč. Presné poradie víťazov bude oznámené zajtra podvečer v bratislavskom hoteli hoteli Tatra.

Ekotopfilm – Envirofilm 2015 sa počas tohto týždňa koná súčasne v Banskej Bystrici a v Bratislave. Ponúkne viacero zaujímavých dokumentárnych a prírodopisných filmov z 28 krajín sveta, pripravený je aj bohatý sprievodný program.

Chránime životné prostredie, fotosúťaž
BSK
Chránime životné prostredie, fotosúťaž
BSK
Chránime životné prostredie, fotosúťaž
BSK

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk