Hasiči počas Silvestra zasahovali najmä pri požiaroch, až 85-krát

Zábavná pyrotechnika
ilustračné: SITA

Slovenskí hasiči zasahovali počas silvestrovských osláv (od 31. decembra do 7. hodiny rána 1. januára) pri 147 udalostiach. Hasiči zasahovali pri 85 požiaroch, pričom 45 z nich spôsobili ľudia používaním zábavnej pyrotechniky.

Pyrotechnika najčastejšie spôsobila požiare kontajnerov, suchého lístia a stromov, šopy a v dvoch prípadoch išlo o požiare na balkónoch. Najviac zásahov po neodbornej manipulácii so zábavnou pyrotechnikou evidovali v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. Hasiči pomáhali aj pri 61 technických udalostiach, z toho bolo 26 dopravných nehôd. Absolvovali aj jeden ekologický výjazd.

Silvestrovský požiar s najvyššou materiálnou škodou predbežne vyčíslenou na 30-tisíc eur vznikol pred 4. hodinou ráno v Bratislave cestou na Kamzík. Hasiči museli na likvidáciu plameňov použiť dva C prúdy. Pre hustý dym museli pracovať v autonómnych dýchacích prístrojoch. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

K vážnejšej dopravnej nehode v Petržalke vyslali bratislavských hasičov krátko po 2. hodine ráno. Zranili sa pri nej dve osoby, pričom jedného museli hasiči z havarovaného vozidla vyslobodzovať hydraulickým zariadením. Po poskytnutí predlekárskej prvej pomoci odovzdali zranených do opatery zdravotníkov. Na havarovanom vozidle urobili protipožiarne opatrenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk