Hlavné mesto začalo s odstraňovaním asfaltu a demontážou lavičiek na Kamennom námestí

Kamenne namestie revitalizacia 1.jpg
bratislava.sk

Na Kamennom námestí začína magistrát s ďalšími revitalizačnými prácami, ktoré tvorí odstránenie asfaltu, demontáž starých lavičiek i betónových nádob pre rastliny. S prácami začalo hlavné mesto vo štvrtok a trvať by mali približne mesiac.

V polovici augusta mesto začalo odstraňovať z námestia nelegálne stánky, ktoré priestor špatili a nemali tam čo hľadať. Aktuálne práce zamerajú na úpravu priestoru pod pôvodnými stánkami a v okolí. Hlavné mesto začne pracovať aj na budovaní závlahového systému. V ďalšej fáze osadí kvetináče i nové lavičky. Pribudnú aj trávnaté povrchy, zeleň a osvetlenie. Tieto revitalizačné práce plánuje hlavné mesto urobiť do konca tejto jesene. Na budúci rok na to nadviaže druhá etapa obnovy, kde počítajú s novým povrchom námestia a vyriešením priestoru súčasného parkoviska.

Kamenne namestie revitalizacia 2.jpg
bratislava.sk

Nové námestie by mohlo byť kompletne hotové v ďalšom roku. Celková cena je približne 115-tisíc eur. Mesto pri tejto obnove spolupracuje so združením Živé námestie a so spoločnosťou Lordship. S nimi chce magistrát urobiť z priestoru interaktívny priestor na oddych, stretávanie sa ľudí a trávenie voľného času.

Hotel Kyjev

Čo sa týka hotela Kyjev, investor, britský developer Lodrship, robí súťaž, ktorá by mala ukázať, ako s touto stavbou ďalej. Zachovať chcú fasádu, venovať sa jej bude projektová dokumentácia. Rekonštrukcia by mala trvať dvanásť aj šestnásť mesiacov. Cieľom súťaže je získať návrhy na riešenie fasád pripravovanej revitalizácie súboru budov na Špitálskej a Rajskej ulici v Bratislave, vrátane bývalého hotela. Ľudia majú čas na predkladanie návrhov do 31. októbra. Súťaž je verejná. Viac informácii nájdu záujemcovia na adrese projektu kamennenamestie.sk. O súťaži za developera informoval Peter Borko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk