Hradby otvoria začiatkom júna akciou ku Dňu detí

Bratislavské hradby
ilustračné: SITA

Mestské hradby budú otvorené od júna do konca augusta, cez pracovné dni od 10. do 20. hodiny a cez víkendy zrejme dlhšie, mesto tu totiž pripravuje rôzne víkendové podujatia.

Bratislavské mestské hradby otvoria pre verejnosť v prvý júnový týždeň. Premiérovým podujatím na znovu otvorených hradbách bude akcia pre deti pripravená k ich sviatku – Medzinárodnému dňu detí. Hradby ostanú otvorené počas celého leta, až do konca augusta.

Mestské hradby budú otvorené počas leta každý deň. V pracovné dni budú prístupné od 10. do 20. hodiny. Cez víkendy hradby ožijú rôznymi podujatiami, v letné soboty a nedele preto zrejme ostanú otvorené až do 22. hodiny.

„Pripravuje sa program na leto a ako súčasť Kultúrneho leta budú aj podujatia na hradbách. Nechceme robiť nejaké veľkolepé akcie, ale skôr také, aby mali ľudia dôvod sem prísť,“ priblížila námestníčka primátora Iveta Plšeková s tým, že program pripravuje Bratislavské kultúrne a informačné stredisko spolu s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu. O aké akcie konkrétne pôjde zatiaľ námestníčka prezradiť nechcela, vraj by tým chceli ľudí prekvapiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk