Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stavenisko novej lokality - Vydrica, v bratislavskom Podhradí počas prvej etapy výstavby Vydrice, ktorá má byť dokončená v roku 2022. Celkové ukončenie výstavby je v pláne v roku 2024. Bratislava, 12. máj 2020.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Branislav Bibel
14. mája 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

AKTUALIZOVANÉ: Inšpekcia životného prostredia žiadne porušenia pri výstavbe na hradnom kopci nepotvrdila

Výstavbou pod Bratislavským hradom sa zaoberala inšpekcia na základe podnetu Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy.

Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) porušenie pri výstavbe na hradnom kopci nepotvrdila. „Pri štátnom dozore SIŽP zistila, že k porušeniu zákona o ochrane prírody a krajiny nedošlo,“ uviedla pre agentúru SITA Brigita Pokorná zo SIŽP.

Inšpekcia dostala 20. februára od Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy podnet na vykonanie inšpekcie v súvislosti s výstavbou pod Bratislavským hradom. „V tom čase však SIŽP už predmetnú vec šetrila a to na základe podnetu od občanov, ktorý predchádzal podaniu bratislavského magistrátu,“ doplnila Pokorná.

Hovorkyňa hlavného mesta Katarína Jánošíková pre agentúru SITA uviedla, že bratislavský magistrát zaznamenal určité problémy súvisiace s výstavbou na hradnom kopci. „Na začiatku výstavby sme takýto problém evidovali, keďže má hlavné mesto na hradnom kopci svoje pozemky,“ doplnila Jánošíková. Pod Bratislavským hradom má vyrásť nová štvrť Vydrica za približne 200 miliónov eur.

Projekt pokračuje

Výstavba projektu Vydrica pokračuje prípravnými prácami, budovaním dočasných konštrukcií a terénnymi úpravami.

V súvislosti s týmito prácami došlo k čiastočnému zosuvu skalnej sutiny a poverený pracovník BOZP (Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci) v súčinnosti s odborníkmi v oblasti geotechniky nariadili vykonanie preventívnych opatrení pre zabezpečenie staveniska, aby sme predišli prípadnému ohrozeniu života, zdravia alebo majetku,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca projektu Vydrica Ľuboš Schwarzbacher.

Môžeme potvrdiť že SIŽP vykonala v súvislosti s opatreniami pre zabezpečenia hradného brala štátny dozor a 27. apríla nám doručila záznam z kontroly, v ktorom konštatuje, že všetky opatrenia boli vykonané v zmysle zákonných postupov,“ doplnil Schwarzbacher.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X