Istropolis pomaly mizne z mesta, asanácia má byť opatrná pre znižovanie negatívnych vplyvov

Immocap istropolis buranie.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Asanačné práce na výškovej budove by mali trvať do konca tohto roka, dokedy by mali byť obe stavby odstránené.

Developer Immocap pokračuje v asanácii budovy Istropolisu spolu s výškovou administratívnou budovou bývalého Domu odborov na Trnavskom mýte v Bratislave.

Ako informuje v tlačovej správe, práce sa rozbehli odstraňovaním fasády a od utorka demontážou objektu špeciálnym vysokým ramenom začnú odstraňovať samotnú stavbu.

Práce na výškovej budove by mali trvať do konca tohto roka, dokedy by mali byť obe stavby odstránené. Developer aktuálne pracuje na územnom rozhodnutí, ktoré by chcel získať počas budúceho roka.

Hluk a prašnosť v okolí

Investor deklaruje, že celá asanácia bude postupná a veľmi opatrná, aby čo najviac znížili negatívne vplyvy súvisiace s prácami.

Príprava projektu Nový Istropolis sa dostala do fázy, ktorá so sebou, žiaľ, prináša aj nepríjemné vplyvy v podobe dočasného zvýšenia hluku a prašnosti, ale to najnáročnejšie obdobie by malo byť už za nami,“ doplnil CEO spoločnosti Immocap Martin Šramko.

Minimalizácia negatívnych vplyvov

Asanačné rameno, ktoré dokáže pracovať vo veľkej výške, je vybavené zabudovanými zavlažovacími tryskami na zníženie prašnosti. Tú bude zhotoviteľ eliminovať aj dodatočnými vodnými zdrojmi na úrovni terénu, vrátane vodného dela, priblížil developer.

V spolupráci s holandskými architektami KCAP, Cityförster a slovenským štúdiom Pantograph pokračujeme aj v projekčných prácach a prípravách na realizáciu Nového Istropolisu v predstavenom zámere,“ konštatuje investor s tým, že aktuálne pracuje na územnom rozhodnutí, ktoré by chcel získať počas budúceho roka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk