K tragédii na Zochovej ulici sa vyjadrili Vallo a Čaputová, vysokoškoláci si uctili obete minútou ticha

Vallo, Čaputová, nehoda
Foto: SITA, HaZZ - koláž Bratislavadeň

Bratislavská polícia žiada verejnosť o pomoc v súvislosti s tragickou nehodou. Premávka je v lokalite usmerňovaná policajtmi.

Záver prvého októbrového víkendu priniesol tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nočných hodinách na Zochovej ulici. Na mieste zasahovalo viac ako 21 hasičov a členovia polície.

Do MHD zastávky s čakajúcimi ľuďmi vrazilo auto. Hasiči museli vyslobodzovať osoby z auta i spod jeho kolies. Nehoda si vyžiadala najmenej štyri obete a niekoľko ďalších ľudí utrpelo zranenia.

Najťažšie chvíle v živote

Primátorovi Matúšovi Vallovi sa ťažko hľadajú slová na tragickú udalosť, ktorá otriasla hlavným mestom. O nehode informoval na sociálnej sieti neskoro v noci.

„Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám prevažne mladých ľudí, ktoré teraz iste prežívajú najťažšie chvíle v živote,“ napísal Vallo.

Alkohol pri jazde nemá miesto

Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám, blízkym a priateľom obetí tragickej nehody. Všetkým zraneným popriala čo najrýchlejšie uzdravenie.

„Alkohol pri jazde autom nemá miesto. Pri sadaní za volant sa vždy, prosím, rozhodujme a správajme zodpovedne, aby sme svojím konaním nezapríčinili nešťastie a smútok iným ľuďom,“ dodala prezidentka.

Minúta ticha

Na udalosť zareagovali aj bratislavskí vysokoškoláci. Príspevok na Facebooku internátov žiadal členov, aby si uctili minútou ticha obete nehody.

Bratislavská polícia zároveň žiada vodičov, aby v mieste nehody zvýšili pozornosť a opatrnosť. Policajti usmerňujú premávku od Hodžovho námestia po Most SNP do jedného jazdného pruhu. Vodiči by mali na presun do Petržalky využiť alternatívnu trasu.

Ak ste boli svedkom nehody a disponujete informáciami, ktoré môžu pomôcť pri vyšetrovaní, prihláste sa na čísle polície 158 alebo napíšte správu na Facebook polície.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk