Karloveské komunity získajú podporu vo výške 65-tisíc eur

Karlova ves miestny urad referent.jpg
Foto: archívne, www.karlovaves.sk

Mestská časť sa rozhodla pokračovať v podpore voľnočasových a neziskových organizácií.

Karlova Ves podporí 44 lokálnych komunít sumou 65-tisíc eur. „Mestská časť sa rozhodla pokračovať v podpore voľnočasových a neziskových organizácií. Až 44 z nich si rozdelí celkovú sumu 65-tisíc eur,“ informuje Karlova Ves na svojej webovej stránke.

O podpore lokálnych komunít rozhodlo miestne zastupiteľstvo. Dotácie prispejú k udržaniu činnosti mládežníckych športových klubov, kultúrnych združení, folklórnych súborov, rodičovských združení karloveských škôl, ale podporia aj sociálnu prácu v teréne a susedské aktivity.

Napriek náročnej situácii sme aj tento rok vyčlenili v rozpočte 65-tisíc eur na dotácie pre neziskové organizácie pôsobiace v Karlovej Vsi. Podporujeme konkrétne projekty a dbáme na efektivitu a transparentnosť použitia verejných financií,“ vysvetlil vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník.

Jedným z hlavných dôvodov podpory žiadateľov bolo zachovanie kontinuity fungovania mimovládnych neziskových organizácií, ktoré rozvíjajú aktivity v prospech obyvateľov Karlovej Vsi.

V dotačnej komisii dôsledne vyhodnocujeme prínos a efektivitu každého z podaných projektov. S ohľadom na mimoriadnu situáciu umožňujeme v nevyhnutných prípadoch i časový posun aktivít, na ktoré bol príspevok poskytnutý,“ doplnila predsedníčka dotačnej komisie a karloveská poslankyňa Anna Zemanová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk