Karlovešťania z rodinných domov dostanú prípravok proti komárom

Komáre repelent prípravok
Foto: ilustračné, Gettyimages

Každý rodinný dom si môže prevziať jedno balenie insekticídneho prípravku Dimilin TB2, v ktorom sa nachádza päť tabliet.

Obyvatelia rodinných domov v Karlovej Vsi dostanú od mestskej časti prípravok proti komárom. „Insekticídny prípravok vo forme šumivých tabliet Dimilin TB2 budú môcť od stredy 18. augusta použiť Karlovešťania, ktorí bývajú v rodinných domoch, v boji proti premnoženým komárom,“ informuje mestská časť na sociálnej sieti.

Prípravok je určený na ničenie lariev komárov v miestach ich liahnutia, ktorými sú predovšetkým stojaté vody, ako napríklad sudy na zachytenie dažďovej vody v záhradách či jazierka.

Insekticídny prípravok do vody poskytlo Karlovej Vsi hlavné mesto. „Možno ho aplikovať do stojatých vôd, akými sú priekopy, kanály, rybníky, kaluže, záhradné jazierka či nádrže s vodou, prípadne aj drenáže a septiky,“ uvádza mestská časť.

Jedna tableta je vhodná na osem metrov kubických vody. Účinok prípravku sa prejaví do dvoch až štyroch dní. Obyvatelia Karlovej Vsi si môžu prípravok vyzdvihnúť na vrátnici miestneho úradu počas pracovných dní.

Každý rodinný dom si môže prevziať jedno balenie, v ktorom sa nachádza päť tabliet prípravku,“ uzatvára mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk