Klub dôchodcov a školská jedáleň v Devínskej Novej Vsi prechádzajú rekonštrukciou

Rekonstrukcia modernizacia devinska nova ves.jpg
Foto: Devínska Nová Ves

Celý dom klubu dôchodcov prešiel aj dispozičnými zmenami a poskytne priestor pre približne 100 seniorov.

Devínska Nová Ves pokračuje v rekonštrukcii klubu dôchodcov aj školskej jedálne. Na sociálnej sieti o tom informuje starosta mestskej časti Dárius Krajčír.

Rekonštrukcia v priestoroch domu seniorov na Istrijskej ulici bola spustená v apríli 2021 a jej ukončenie je naplánované na apríl tohto roka.

Hlavná miestnosť bola odstránením jednej priečky zväčšená a bude slúžiť aj pre rôzne kultúrne podujatia. Pribudne apartmán, ktorý poskytne zázemie pre lekárske vyšetrenia a vytvorí aj obytnú jednotku s kuchyňou a sociálnym zariadením,“ vysvetlil starosta.

Moderné priestory

Celý dom klubu dôchodcov prešiel aj dispozičnými zmenami a poskytne priestranný, vzdušný priestor pre približne 100 seniorov, ktorí sa tu pravidelne zdržiavajú a realizujú tu socializačné a kultúrne aktivity.

Po ukončení prác v interiéri budú nasledovať exteriérové práce. Vynovený priestor bude podľa starostu plniť aj ďalšiu dôležitú funkciu.

Poskytne priestor na prepájanie seniorov s ostatnými aktívnymi obyvateľmi Devínskej Novej Vsi v kultúrnych a voľnočasových miestnych kluboch, krúžkoch a organizáciach,“ poznamenal.

Zvýšenie kapacity

V prvých dňoch tohto roka sa v Devínskej Novej Vsi pustili aj do rekonštrukcie školskej jedálne na Základnej škole (ZŠ) I. Bukovčana I. Rekonštrukciou sa zvýši kapacita jedálne a zmodernizuje jej technické vybavenie.

Kapacitne už bude nová jedáleň prispôsobená aj novým triedam na ZŠ I. Bukovčana III, ktoré vzniknú po prístavbe a nadstavbe školy, na ktorú sme získali koncom roka z európskych grantových schém vyše 2 milióny eur,“ skonštatoval Krajčír.

Stravovanie školákov počas rekonštrukcie na ZŠ nebude obmedzené, majú ho zabezpečené vo vedľajšej budove.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk