S kolektormi alebo bez? Na križovatky Triblavina a Blatné sa budú môcť kolektory napojiť v budúcnosti

Protest za lepšiu dopravu
Účastníci protestu občanov za neriešenie problémov v doprave. Foto: SITA

Diaľničné križovatky Triblavina a Blatné vystavajú tak, aby sa na ne v budúcnosti, ak to bude potrebné, mohli napojiť kolektory.

Križovatka Triblavina by mala podľa pôvodných plánov byť dokončená v roku 2017, došlo však k zmene. Pôvodný termín nebude dodržaný aj kvôli tomu, že už niekoľko mesiacov trvajú rozbroje kvôli tomu, či sa postaví križovatka s kolektormi alebo bez nich. Ministerstvo dopravy zriadilo expertnú komisiu, ktorá odporučila výstavbu križovatky a diaľnice so štyrmi plnohodnotnými pruhmi bez kolektorov.

Do roku 2020 by malo vzniknúť šesť nových diaľničných križovatiek, čím by sa podľa ministerstva mala zlepšiť dopravná obsluha tohto regiónu. Ministerstvo zamietlo aj to, že by križovatku Triblavina staval štát tak, aby vyhovel len jednej spoločnosti – Starland Holding, ktorá v dotknutej lokalite plánuje rozsiahly developerský projekt. Z D1 sa tak aj vďaka križovatke Triblavina lepšie dostanete tam, kam potrebujete.

Podľa aktivistov z OZ Triblavina však križovatku stavajú bez kolektorov kvôli tomu, aby na diaľnicu napojili 300 hektárov doteraz bezcenných pozemkov firmy Starland. Firma zas tvrdí, že súboj o to, či stavať diaľnicu a križovatky s kolektormi alebo bez nich, je len o hodnote pozemkov v lokalite Triblavinskej cesty.

Križovatka Triblavina na mape:

Krizovatky_mapa_ndsas.jpg
ndsas.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk