Konflikt medzi kontroverznou exmiss a starostom Ružinova pokračuje, na stole je ďalšie trestné oznámenie

Kolaz bratislava ruzinov chren kralevich.jpg

Vojna o nelegálnu stavbu na Zlatých Pieskoch nekončí. Po akcii na odstránenie stavby sa spor medzi exmisskou Kralevich a mestom naďalej vyostruje. Konflikt sa vyvíja aj na sociálnej sieti. Teraz sa rozhoduje o osude majetku v hodnote cez 20-tisíc eur. Čo sa stane ďalej?

Dva roky po akcii na odstránenie nelegálnej stavby na Zlatých Pieskoch sa spor medzi exmisskou Danielou Kralevich a mestom stále neukončil. Situácia sa vyostrovala, až vyústila do ďalšieho trestného oznámenia na starostu Ružinova Martina Chrena. Tento raz ide už o šieste trestné oznámenie exmissky voči starostovi. Súdne pojednávania a slovné roztržky na sociálnej sieti len zväčšili napätie.

Podnikateľka Kralevich sa tentokrát domáha vrátenia hnuteľného majetku v hodnote za viac ako 20-tisíc eur. Tvrdí, že majetok má novú majiteľku, ktorou je jej mama a je legitímnym vlastníkom. Starosta Ružinova však odmieta vydať veci, ktoré boli súčasťou stavby, tvrdiac, že ich môže vydať len oprávneným osobám. Mesto tiež plánuje uplatniť poplatok za skladovanie. Spor o zariadenie v hodnote cez 20-tisíc eur tak ešte nekončí.

Starosta sa k problematike vyjadril tiež na sociálnej sieti, kde zverejnil aj mail od exmissky: „Takže.. veci si nevydal! Podáva sa na teba trestné oznámenie za krádež, ty zlodej!“ Hovorí o tom, že podobných mailov v poslednom čase dostáva od Kralevich viacero. Starosta pripomína, že nemá problém veci vydať: „Pred búraním sme všetko zaprotokolovali, spísali, dokonca každý úkon nahrávali na video, aby nás ani náhodou nemohla obviniť, že sa niečo stratilo. Avšak je logické, že ho nemôžeme vydať hocikomu.“

Keďže po veci nebola majiteľka, ale jej matka, ktorá argumentovala kúpnou zmluvou na tieto veci, no podľa slov starostu nedovolila nikomu v úrade urobiť si z nej kópiu. Stavba na Zlatých pieskoch bola nelegálne postavená a navyše tam Kralevich prevádzkovala nelegálnu prevádzku pre deti, a to bez splnenia akýchkoľvek hygienických štandardov, ako uviedol starosta. Stavba bola napokon v júli 2022 odstránená, a to za prítomnosti starostu aj mestskej polície.

Exmiss bola tiež súdená, a to v prípade prečinu usmrtenia. K tragickej dopravnej nehode došlo 21. septembra 2020 na Tomášikovej ulici, po náraze motorového vozidla zahynula mladá študentka Linh. Podľa medializovaných informácií prechádzala 18-ročná študentka vietnamského pôvodu po priechode pre chodcov, keď ju zrazilo vozidlo Range Rover.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk