Koronavírus: Vždy aktuálne čísla nakazených aj očkovaných: Bratislavský kraj, Slovensko, svet

FILE - A nurse prepares a dose of Pfizer COVID-19 vaccine to be injected at the Andras Josa Teaching Hospital in Nyiregyhaza, Hungary, Jan. 24, 2021. As coronavirus infections and deaths soar in Hungary, the country's journalists and public health professionals are demanding more detailed data on the outbreak from the government, with some experts saying that greater transparency might boost lagging vaccination rates.
Foto: Attila Balazs/MTI via AP, File

Ochorenie spôsobené koronavírusom (COVID-19) je infekčné ochorenie spôsobené vírusom SARS-CoV-2. Vírus sa môže prenášať z úst alebo nosa infikovanej osoby malými kvapalnými časticami pri kašľaní, kýchaní, rozprávaní, spievaní či dýchaní.

Zasiahol aj nás. Prinášame preto vždy aktuálny prehľad štatistík a čísel zo Slovenska aj Bratislavy a okolia.Ak sa vám štatistiky nezobrazujú správne, kliknite semAk sa vám štatistiky nezobrazujú správne, kliknite semAk sa vám štatistiky nezobrazujú správne, kliknite semAk sa vám štatistiky nezobrazujú správne, kliknite semAk sa vám štatistiky nezobrazujú správne, kliknite semAk sa vám štatistiky nezobrazujú správne, kliknite semAk sa vám štatistiky nezobrazujú správne, kliknite sem

Vrchol tretej vlny pandémie ochorenia COVID-19 bol v novembri. Uviedli to analytici projektu Dáta bez pátosu v niekoľkých posledných príspevkoch na sociálnej sieti. Poukázali pritom na viacero parametrov, na základe ktorých hodnotia epidemickú situáciu ako zlepšujúcu sa.

Podľa ich výpočtov bol vrcholom sedemdňovej incidencie v rámci testovania PCR testami 30. november. Najhorší stav v nemocniciach, ako aj na jednotkách intenzívnej starostlivosti a umelej pľúcnej ventilácii sme mali 5. decembra a vrchol sedemdňového priemeru počtu obetí bol 7. decembra.

Aj preto sa prihovárajú seniorom v súvislosti s očkovaním. „Určite aj podľa nás optimistov z tých dnes 3 250 pacientov v nemocniciach pôjde do čierneho vreca minimálne 500. A kým sa dostaneme na akceptovateľných 1 500 pacientov, to sa ešte trikrát vymení osádka na tých dnes obsadených posteliach a na Troch kráľov to asi nebude,” napísali na sociálnej sieti Dáta bez pátosu.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom