Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ZRUŠENÉ. Cikker Beethoven Sibelius

Cekovska rachmaninov beethoven ab10 steven hough jpg

Vážení návštevníci,

v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu a na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR v pondelok 9. marca o zákaze organizovania kultúrnych podujatí, Slovenská filharmónia od utorka 10.3. 2020 do utorka 24.3.2020 prekladá alebo ruší koncerty, ktoré boli naplánované v tomto období.

Dovoľujeme si vás informovať, že KONCERT JE ZRUŠENÝ

Ďakujeme za pochopenie, Slovenská filharmónia

viac informácií tu

Slovenská filharmónia
James Judd dirigent
Stephen Hough klavír
Ján Cikker
Ludwig van Beethoven
Jean Sibelius
Hommage à Beethoven
Koncert pre klavír a orchester č. 4 G dur, op. 58
Symfónia č. 4 a mol, op. 63

Osobnosť Ludwiga van Beethovena je už viac ako dvesto rokov magnetizujúcim fenoménom; Ján Cikker, majster výrazných symfonických projektov, vzdal Nemcovi hold v podobe majstrovského Hommage. Už v takzvanom strednom tvorivom období riešil Ludwig van Beethoven situácie nevšedne a atypicky; Štvrtý klavírny koncert je jedným z príkladov jeho ambícií posúvať chod udalostí vpred. Štvrtá symfónia fínskeho skladateľa Jeana Sibelia je jedným z mála opusov, v ktorých si uctievaný symfonik odkryl vlastné vnútro; písal ju v stavoch hlbokej depresie, čo sa odzrkadlilo v jej bizarnej atmosfére. „Virtuóz, ktorý začína tam, kde iní končia.“ (Washington Post) Aj to je britský klavirista Stephen Hough. Je pravidelným hosťom mnohých festivalov ako napr. BBC Proms. Spolupracuje s poprednými orchestrami ako Newyorská filharmónia, či Berlínski filharmonici. Časopis The Economist ho označil za jedného z dvadsiatich žijúcich polyhistorov.

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/e7-cikker-beethoven-sibelius/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X