Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Klavírny recitál V – Ivan Šiller

Klavirny recital v ivan siller k5 ivan siller foto boris nemeth 001 dsf3523 w jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Účinkuje

Ivan Šiller klavír

Program

Alban Berg
Sonáta pre klavír, op. 1

Franz Schubert
Sonáta pre klavír č. 14 a mol, D 784

Maurice Ravel
Sonatine, M. 40

Béla Bartók
Šesť tancov v bulharskom rytme z cyklu Mikrokozmos, BB 105, Sz. 107

Daniel Matej
A Set of Five Pick-Outs

György Ligeti
Etudy pre klavír – prvá kniha (výber)

Tri sonáty Berga, Schuberta a Ravela tvoria spolu akoby jeden celok jednej veľkej trojčasťovej klavírnej sonáty. Schubertova tichá a (väčšinou) meditatívna sonáta tvorí peknú druhú časť po dramatickej sonáte Berga. Druhý príbeh je tak trochu o Danovi Matejovi a Ligetim. Dano Matej nám počas štúdia na VŠMU pripomínal Bartókove Bulharské tance a ich zaujímavý rytmus. Veľakrát som tance počul (hlavne v úprave Mariána Vargu) no nikdy som tance nenaštudoval. Dano Bartóka cituje aj vo svojej skladbe A Set of Five Pick-Outs. Bulharské tance pracujú s rytmickým modelom 3 + 2 + 3 , podobne ako aj György Ligeti vo svojich etudách Fanfares a Desordre. (Ivan Šiller)

Cena: 15 €

Vstupenky

49083

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/k5-ivan-siller/

apríl, 2025

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

24apr19:00Rimskij-Korsakov Falla Márquez19:00 Udalosť usporiadaná: Slovenská Filharmónia Kategória:Koncert,Slovenská filharmónia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X