Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Koncert v rámci festivalu Nová slovenská hudba

Koncert v ramci festivalu nova slovenska hudba brenkus cop 8796 jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Koncert v rámci festivalu Nová slovenská hudba

Slovenský komorný orchester
Ewald Danel umelecký vedúci, husle
Ladislav Kupkovič
Jozef Podprocký
Ján Valach
Roman Berger
Juraj Hatrík
Milan Novák
Intráda pre sláčikový ansámbel
Suita domestica, op. 14 č. 7
Fantasia-Suita sopra Melodiarium Annae Szirmay
Korczak in memoriam – Fragmenty
Zátišia s husľami (výber)
Jesenné rondino

Koncert je umeleckou poctou nedávno zosnulým slovenským skladateľom. Suita domestica, podobne ako niekoľko ďalších skladieb Jozefa Podprockého, je výsledkom jeho intenzívneho záujmu o jednu z najvýznamnejších pamiatok hudobnej histórie na území Slovenska – levočského Pestrého zborníka. Podobný prístup zvolil i Ján Valach vo svojej Fantasii-suite, ktorú pôvodne zložil pre organ. Roman Berger sa zameral na hľadanie duchovnej hĺbky a pravých hodnôt nielen vo svojich kompozičných dielach, ale i v mnohých textoch, ktoré ako mysliteľ, muzikológ a publicista zanechal. Filozofický rozmer má i mnoho diel Juraja Hatríka, ktorý sa však výrazne venoval i tvorbe pre deti a mládež. Spontánna muzikalita, temperamentný rytmus i melodická invencia patria k devízam skladateľského štýlu Milana Nováka.

* Na základe Vyhlášky ÚVZ SR: OTP – očkovaní, testovaní (72 h PCR/LAMP test alebo 48 h Ag test), po prekonaní Covid-19 v určenej lehote (do 180 dní)

Cena: 11 €

Vstupenky

https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1034610

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/sko2-nova-slovenska-hudba-2/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X