Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Očenáš Dvořák Puccini

Ocenas dvorak puccini ab03 michele gamba dirigent m jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slovenská filharmónia
Slovenský filharmonický zbor
Michele Gamba dirigent
Jozef Chabroň zbormajster
Jan Mráček husle
Jozef Gráf tenor
Andrea Borghini barytón
Andrej Očenáš
Antonín Dvořák
Giacomo Puccini 
Československá predohra, op. 53
Koncert pre husle a orchester a mol, op. 53
Messa di Gloria

Andrej Očenáš sa veľkou mierou zaslúžil o vytvorenie profesionálnej hudobnej scény na Slovensku. Tak ako jeho kolegovia Suchoň, Moyzes, Cikker, či Kardoš dokázal aj Očenáš previazať nové skladateľské technológie so slovenským folklórom. Husľový koncert Antonína Dvořáka nemal v prvých fázach svojej existencie ustlané na ružiach. Najmä huslista Joseph Joachim vytýkal Dvořákovi špecifickú koncepciu v riešení prvej a druhej časti diela. Napriek tomu sa presadilo na svetových koncertných pódiách. Giacomo Puccini je miláčikom vo svete opery. Ako dvadsaťdvaročný sa však v súvislosti so svojím absolutóriom na Istituto Musicale Pacini prezentoval slávnostnou omšou. Tak ako Verdiho Messa da Requiem alebo Rossiniho Petite messe solennelle nezaprie ani Pucciniho Messa di Gloria autorovu neskoršiu vášeň pre operný žáner.

Cena: 15, 12 €

Vstupenky

https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1029227

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/ocenas-dvorak-puccini-a3/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X