Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

PUBLIKUM + ONLINE Adventný koncert

Vianocny koncert 20181005 spevacky zbor lucnica c vladimir yurkovic jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Koncert bude vysielaný naživo na stream.filharmonia.sk.

Návštevníci do povolenej kapacity miest v Koncertnej sieni SF + ONLINE.
Vstupenky v predaji.

Slovenský komorný orchester
Ewald Danel umelecký vedúci, husle, dirigent
Spevácky zbor Lúčnica
Elena Matušová zbormajsterka
Slávka Zámečníková soprán
Johann Sebastian Bach / Charles Gounod
Franz Schubert
Mikuláš Schneider-Trnavský
John Rutter
Meditácia na Prelúdium č. 1 C dur, BWV 846
Ave Maria, D. 839
Ave Maria in B
Magnificat pre soprán, miešaný zbor a komorný orchester

Advent, z latinského adventus, čo znamená príchod, predstavuje čas prípravy na vianočné obdobie a príchod Krista. S adventom sú späté aj modlitby Ave Maria (Zdravas’ Mária) a Magnificat (Velebí moja duša Pána). Slová Ave Marie sú podľa Biblie slovami Alžbety, očakávajúcej narodenie Jána Krstiteľa, adresované Márii, ktorá ju prišla navštíviť po tom, čo jej anjel zvestoval, že sa stane matkou Božieho syna. Pri ich stretnutí Mária na pozdrav Alžbety odpovedala práve chválospevom Magnificat. Obe modlitby boli a sú často zhudobňované už od čias gregoriánskeho chorálu. Ave Maria zaznie v podobe známych skladieb od Johanna Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda a Franza Schuberta, ako aj v dojímavej verzii slovenského autora Mikuláša Schneidera-Trnavského. Ťažiskom koncertu je zhudobnenie Magnificatu od Johna Ruttera, súčasného anglického skladateľa a dirigenta. Inšpiráciou mu boli oslavy mariánskych sviatkov sprevádzaných veľkými „fiestami“ a procesiami v uliciach Španielska, Mexika či Portorika. Rutter chcel teda napísať oslavný Magnificat, „v ktorom bude slnko svietiť od začiatku až do konca“.
Mladá sopranistka Slávka Zámečníková zaznamenala raketový štart na svetové operné i koncertné pódia a patrí medzi najväčšie slovenské operné nádeje. Od septembra 2020 je členkou stáleho ansámblu Viedenskej štátnej opery. Účinkovala v popredných operných domoch a na významných festivaloch v spolupráci s renomovanými telesami a dirigentmi. Spevácky zbor Lúčnica pripravila umelecká vedúca súboru a zbormajsterka Elena Matušová. Huslista a dirigent Ewald Danel pôsobí na poste umeleckého vedúceho Slovenského komorného orchestra už od roku 2001 ako nástupca Bohdana Warchala, zakladateľa orchestra.

Slovenský Inštitút vo Viedni logoKoncert sa uskutočňuje v spolupráci so Slovenským inštitútom vo Viedni.

Vstupenky

https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1033844

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/m3-advent-concert/

august, 2021

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

01aug15:0017:00Mestský festival Džezový festival 900 metrov džezu15:00 - 17:00 Udalosť usporiadaná: MČ Staré Mesto, Fond na podporu umenia Kategória:Festival

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X