Landererov park na Šafárikovom námestí by mali otvoriť do desiatich dní

Landererov park pred otvorením
Fontána Poézia (Marína) v Landererovom parku na Šafárikovom námestí. Foto: SITA

Najneskôr do desiatich dní by mali otvoriť pre verejnosť zrevitalizovaný Landererov park na Šafárikovom námestí v Starom Meste. Uviedla to hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková s tým, že momentálne sa v parku robia už len dokončovacie práce a oplotený zostáva preto, lebo trávnik potrebuje ešte pár dní na zakorenenie.

„Mestská časť preto prosí verejnosť, aby zatiaľ park nenavštevovala ani tam nevenčila psov,“ uviedla ďalej Gubková.

Revitalizáciu parku robia na území, ktoré ohraničujú ulice Dobrovičova, Gajova a Alžbetínska. Je to viac ako sedemtisíc štvorcových metrov. Po ukončení prác v parku pribudne nielen zeleň, ale aj obnovené detské ihrisko, nový psí výbeh či mestský mobiliár. Stavebné práce a sadové úpravy financuje zo svojho rozpočtu mestská časť, ako aj Občianske združenie (OZ) Dobré miesto založené Nadáciou HB Reavis, ktoré sa na revitalizácii tiež podieľa. Staré Mesto prispeje sumou 200-tisíc eur a rovnakú sumu dá občianske združenie.

Pod novú podobu parku sa podpísal nemecký architekt so slovenským pôvodom Hans-Michael Földeak, ktorý momentálne pôsobí v Paríži. Staré Mesto s ním spolupracuje od roku 2016, keď jeho návrh na obnovu parku uspel v medzinárodnej architektonickej súťaži, ktorú mestská časť vyhlásila s cieľom zmeniť zanedbaný park na moderný a funkčný verejný priestor.

Architektonickej súťaži tiež predchádzal participatívny proces. Vyplynulo z neho, že nielen obyvatelia lokality, ale aj návštevníci centra mesta chcú mať v tejto časti zelenú oddychovú zónu s možnosťou príležitostných kultúrnych a spoločenských podujatí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk